Четвер, 19 Вересня

Дачники люблять банани не тому, що в них багато корисних для організму речовин. У банановій шкірці міститься маса корисних речовин для розсади та кімнатних рослин. Якщо з розумом підійти до цього питання, можна отримати яскравий приклад безвідходного виробництва.

Ось 4 причини на те, щоб більше не викидати у відро для сміття бананову шкірку.

1. Компост

Цей матеріал відмінно розкладається в компостній ямі і купі і всього за 2-3 місяці перетворюється на справжнісінький перегній. Головне, щоб сировини вистачало, або доведеться компостувати шкірку в окремих ємностях, наприклад, пластикових пляшках об’ємом 5 літрів. У них насипають землю, подрібнену шкірку, а також додають препарат для компостування. Зберігають ємність у теплі протягом 1 місяця, потім ще раз додають активатор, перемішують і залишають дозрівати ще на 1-2 місяці.

2. Стимулятор зростання

З бананової шкірки готують настої, що сприяють проростанню насіння, укоріненню розсади та які позитивно впливають на молоді рослини.

3. Добрива для квітів

Бананову шкірку подрібнюють і закопують поруч із рослинами, використовують при посадці квітів, заміні ґрунту та в інших випадках. Розкладається шкірка швидко, і тому ефективна як добриво навіть для кімнатних рослин.

4. Боротьба зі шкідниками

Кажуть, що попелиця зовсім не переносить цей запах. Для захисту рослин можна легко розкласти її на грядці або приготувати настій для обприскування. До речі, цей же настій не тільки відлякає шкідника, а й працюватиме як підживлення.

Exit mobile version