Понеділок, 16 Вересня

Цибуля та часник, мабуть, найбільш використовувані овочі у всіх кухнях світу. Більшість людей викидають зовнішню оболонку цих овочів. А вона багата на поживні речовини не менше, ніж соковита частина головки. Шкірка цибулі та часнику є джерелом вітамінів А, С, Е, антиоксидантів та флаваноїдів.

Цибулеве лушпиння – джерело кверцетину, сильного антиоксиданту з протизапальною дією. У часниковій оболонці містяться фенілпропаноїди – антиоксиданти, що захищають серце, допомагають боротися з процесом старіння, підтримують імунітет та знижують рівень холестерину.

Досвідчені господині знають про чудодійні здібності цих кухонних відходів, тому зберігають їх і використовують із різною метою.

10 способів використовувати лушпиння

  1. Найпростіший спосіб – подрібнити сухе лушпиння і додавати його в страви як приправу. Або, навпаки, залишити великими шматками і використовувати як і лавровий лист. Суха шкірка цибулі та часнику не тільки корисна, а й надає страві специфічного аромату.
  2. Сушену сировину можна заварювати та пити як лікувальний чай. Якщо вживати такий напій вечорами, він допоможе покращити сон.
  3. У цибулині наші бабусі фарбували яйця на Великдень. Потрібно лише покласти в каструлю більше сушеної сировини, проварити її, дати настоятися, щоб вода стала бордовою. А потім зварити у цій воді яйця.
  4. Додайте в рис лушпиння від декількох цибулин, а потім просто видаліть їх після приготування рису. Так рис збагатиться корисними речовинами і набуде незвичайного кольору.
  5. Поливайте настоєм кімнатні рослини. Це безпечне натуральне підживлення.
  6. Додайте чайну ложку подрібненого в порошок лушпиння цибулі в тісто для домашнього хліба, щоб надати йому тонкий смак і аромат.
  7. Цибулеве і часникове лушпиння має протигрибкові властивості, що робить його ефективним засобом для полегшення сверблячки шкіри. Просто зробіть компрес, приклавши змочену у відварі тканину до шкіри.
  8. Цибуля корисна для росту і здоров’я волосся. А ополіскування світлого волосся відваром цибулиння дозволяє надати їм красивий відтінок.
  9. Раніше цибулю використовували для фарбування тканини, ниток або шерсті. Лушпиння укладали в каструлю і заливали великою кількістю води. Варили від 30 до 45 хвилин, давали охолонути і проціджували. Світлі тканини замочували у відварі на кілька годин чи добу. Це чудова альтернатива сучасним барвникам для тих, хто займається рукоділлям.
  10. 1Цибулю та часник можна запікати в духовці в шкірці. Цибуля стає солодкою і ніжною, а часник набуває цікавого, злегка карамельного присмаку.

Якщо ви хочете використовувати часник і цибулю разом зі шкіркою, віддавайте перевагу овочам, які вирощені в екологічно чистих районах та з мінімальною кількістю хімічних обробок та добрив. Це не завжди доступно, але якщо така можливість є, то нею потрібно скористатися. Адже у шкірці зосереджується не лише велика кількість корисних речовин, а й шкідливих.

Exit mobile version