Субота, 23 Листопада

Пранням займалися і сотні років тому, і в XXI столітті це важлива справа, яка допомагає завжди виглядати охайно та красиво. Але різниця в тому, що за старих часів люди пов’язували прання з різними прикметами. Зараз вони виглядають трохи наївними і скоріше видаються як цікаві факти. 

Нічна заборона

Подейкували, що не можна сушити нижню білизну. Весь негатив пов’язували з місячним світлом, яке падало на одяг. Вважалося, що це прирікає господарів речей на невдачі та проблеми зі здоров’ям. 

Тому намагалися висушувати речі на сонці. Вірили, що така тканина наповнюється позитивною енергією, зігріває та зміцнює здоров’я. 

Вранці не можна 

Раніше ранок також потрапляв під табу. Прикмета попереджала, що людина, яка починає день із прання, «змиває» з себе удачу. Ідеальним вважався один час – перед обідом. 

Три дні

День тижня у предків також відігравав роль. Наприклад, у понеділок прання заборонялося. Те саме стосувалося вівторка. Казали, що на порушників чекає безгрошів’я та біда. У суботу люди ризикували викликати сварку з близькими, а в неділю – невдачі та хвороби. 

Повір’я залишали лише три дні. Середа вважалася найвдалішою для прання, а четвер та п’ятниця – «резервні» дні. 

Exit mobile version