Вівторок, 24 Вересня

Забираючи страву, що виходить парою, в камеру холодильника, ви ризикуєте зламати пристрій, а також отруїтися зіпсованими продуктами. Розбираємось, у чому тут справа.

Холодильник може вийти з ладу

Усередині холодильника встановлено випарник – трубка, заповнена фреоном. Цей газ поглинає тепло в камері, завдяки чому повітря остуджується.

Потім газ переходить у компресор – механізм, який під тиском виштовхує його в конденсатор – спіралеподібну трубку на задній стінці або з боків холодильника. Там фреон перетворюється на рідину і віддає тепло, після чого через вузьку капілярну трубку потрапляє назад у випарник і знову тепло забирає.

Також у холодильнику стоять датчики, які допомагають визначити, чи треба охолоджувати камеру чи температура там відповідає заданій і можна вимкнутись та відпочити. Це економить енергію та зберігає ресурс самого пристрою.

Якщо повітря в холодильнику стає набагато тепліше заданої температури, компресор буде працювати безперервно, що не найкраще позначиться на його стані. При цьому не дуже важливо, наскільки сучасна у вас модель.

Домашні холодильники розраховані на відведення лише невеликої кількості тепла. У побутовій техніці на чільне місце ставиться енергоефективність, тому якраз сучасні моделі максимально не люблять перевтомлюватися.

Великий обсяг гарячої їжі дуже збільшує навантаження на пристрій. Через збільшений тиск у компресора може вибити прокладки. Також через збільшене навантаження може згоріти електродвигун.

Зросте ризик харчових отруєнь

При температурі від +4 до +60 ° С у їжі швидко розмножуються бактерії, які можуть спричинити харчове отруєння. Так що після приготування потрібно або підтримувати страву гарячою, або остудити її і прибрати в холодильник.

Рекомендована температура всередині пристрою від +2 до +4 °С. Коли ви відкриваєте дверцята або ставите на полицю теплу їжу, повітря трохи нагрівається, але справний та герметичний електроприлад швидко справляється із завданням охолодження.

Exit mobile version