Четвер, 16 Травня

Сучасна людина не може уявити своє життя без пральної машини. Вона стала невід’ємним атрибутом і значно полегшує життя кожному. Тому коли пральна машина перестає віджимати речі, у багатьох починається паніка і нерозуміння. Варто розібратися в основних причинах та методах їх усунення.

Неправильний режим прання

Цю причину можна назвати банальною, але частина людей припускається подібної помилки. У сучасних моделях можна вибрати безліч режимів для прання, кожен з них має свої особливості. Існують режими, у яких за замовчуванням немає режиму віджимання.

Також деякі режими прання вміють підлаштовуватись під вагу білизни та інші фактори. Наприклад, якщо вибрати режим прання ковдри, машинка може визначити вагу та відключить віджимання. Це відбувається автоматично, адже сучасні пристрої мають захисні функції.

Засмітився шланг каналізації

Засмічення шланга каналізації – це ключова причина, чому машинка перестає вмикати режим віджиму. 

Справа в тому, що вона просто не здатна виштовхнути всю воду, яка накопичується всередині. Перевірити засмічення шланга каналізації можна так: потрібно дістати зливальний шланг і встановити його в ємність, перевіряючи, як він спускає воду.

Нерідкі ситуації, коли забиваються каналізаційні труби. Засор може утворюватися через волосся, частини одягу. У деяких випадках машинка може навіть змивати шкарпетки та інші дрібні речі у каналізацію. Все це може призвести до засмічення.

Засмічення патрубка

Патрубок з’єднується з баком із насосом пристрою. Через нього регулярно циркулює вода, тому ймовірність появи засмічення висока. До патрубка дістатися не складає жодних труднощів.

Для зняття потрібно розібрати зливний вузол, від’єднати патрубок та перевірити наявність засорів. Щоб не зробити помилку під час зняття патрубка, можна переглянути відео-інструкції для певної моделі.

Засмічення фільтра грубої очистки

У кожній пральній машині є фільтр грубої очистки, який потребує обслуговування. Навіть якщо прочитати інструкцію, можна побачити таку інформацію: фільтр грубої очистки необхідно прочищати раз на півроку. Якщо прання інтенсивне, кількість прочищень фільтра потрібно збільшити.

Очистити фільтр можна за такою схемою:

  1. Відкрийте кришку, розташовану на передній панелі. Практично у всіх пристроях з бічним завантаженням вона розташована в передній частині.
  2. Під машинку необхідно покласти ганчірку, яка вбере воду. Якщо це не зробити, після зняття фільтра частина води потрапить на підлогу.
  3. Фільтр відкручується руками. Застосовувати спеціальні інструменти не варто. Різьблення фільтра пластикове, тому груба фізична сила може призвести до поломок.
  4. Фільтр очищається від можливого сміття та промивається у проточній воді.

Після встановлення важливо перевірити герметичність. Закручувати фільтр слід обережно, не застосовуючи силу.

Збій у роботі модуля чи інші технічні несправності

Якщо не йдеться про засмічення, то справа у поломці пральної машини. У домашніх умовах можна перевірити труби та фільтр на наявність засорів. Якщо з ними повний порядок, варто подумати про повноцінний ремонт техніки. Виконувати його своїми руками не рекомендується, тому що можна зробити лише гірше. Краще звернутися до майстерень, які можуть зробити якісну діагностику.

Exit mobile version