Вівторок, 24 Вересня

Накип на чайнику є у багатьох людей. Тому варто розібратися, чому він утворюється та як з ним правильно боротися, щоб швидко очистити поверхню.

Як уникнути появи накипу

Накип на чайнику утворюється через низьку якість води. У складі водопровідної води можна зустріти безліч металів та інших шкідливих речовин. Вони відкладаються у вигляді осаду, що з часом збільшується.

Є кілька порад, які допоможуть уникнути накипу

  1. Встановлення очисних систем на систему водопроводу. Існують спеціальні фільтри, які справляються із подібними завданнями. Їхня ефективність залежить від безлічі параметрів. Якщо немає можливості використовувати дорогі системи очищення, варто встановлювати хоча б грубі фільтри.
  2. Частіше міняти воду. Більшість людей залишають частину води у чайнику завжди. Є просте правило: усі залишки слід зливати. Якщо цього не робити, вода почне застоюватися, втратить свій смак і поступово утворюватиметься осад.
  3. Бутильована чи очищена вода. Ще одне рішення – використання очищеної води. При цьому варто звертати увагу на виробника, довіряти можна не всім.
  4. Легке очищення. Зрідка можна брати кухонну губку та протирати дно чайника. Складного в цій процедурі немає нічого, а від нальоту можна позбутися. Якщо взяти таку звичку за правило, то наліт зовсім не сформується.

Це прості рекомендації, які зможе виконувати кожна людина. При цьому рекомендації можна назвати ключовими, адже накип у чайнику не має жодної користі для людського організму.

Чому з накипом потрібно боротися

Можна зустріти приклади, коли деякі люди не вживають жодних заходів роками, вважаючи, що в цьому немає сенсу. Подібний підхід призводить до таких негативних наслідків:

  • Згодом шар накипу лише збільшується. За підсумком зменшується тепловіддача деталей та чайник починає працювати некоректно. Наприклад, датчик температури не спрацьовуватиме своєчасно, що може призвести до поломки пристрою;
  • термін служби електричного приладу значно знижується;
  • під шаром накипу часто з’являється іржа, яка може залишатися довгим часом непоміченою. Підсумок – це протікання та ризик замикання;
  • частина накипу потраплятиме в організм людини. Непоодинокі ситуації, коли відколюються навіть цілі шматки і потрапляють у чай та інші напої. А накип може завдати серйозної шкоди ниркам та сечовому міхуру;
  • значно підвищується витрата електричної енергії. Справа в тому, що чайнику доводиться працювати довше, тому що накип значно знижує ККД пристрою;
  • чайник постійно перегріватиме воду. Подібна неприємність з’являється, якщо говорити про серйозне забруднення.

З накипом необхідно боротися завжди, ігнорувати цю проблему неприпустимо.

Exit mobile version