П’ятниця, 20 Вересня

Вогкість у квартирі – це поширене явище, з яким стикаються багато людей. Вогкість може стати причиною псування предметів, руйнування оздоблювальних матеріалів та серйозною шкодою для здоров’я. Тому варто розібратися, через що вона з’являється та які методи боротьби існують.

Чому з’являється вогкість

Серед основних причин можна назвати:

  1. Негерметичні стики. Подібне часто проявляється у панельних квартирах, де згодом щільність стінок порушується. Коли це відбувається, усередині стіни з’являються порожнечі, в які проникає вогкість.
  2. Якщо квартира розташована на першому поверсі, то причиною є підвал. Боротися з подібним найскладніше, адже поки зберігатиметься підвищена вологість у підвалі, проблема себе проявлятиме у квартирі.
  3. Протікання покрівлі. Найцікавіше те, що слідів від протікання може і не бути. Однак волога може потрапляти з даху всередину стін, через що почне з’являтися вогкість.
  4. Порушено вентиляційну систему. Недостатнє надходження повітря може бути основною причиною.

Також варто розібрати причини, чому підвищена вологість утворюється всередині житла:

  • сушіння білизни по всій квартирі, через що значно підвищується вологість повітря;
  • надто багато кімнатних квітів;
  • недостатнє провітрювання приміщення;
  • наявність акваріумів;
  • приготування їжі із відкритими кришками. Пара виділятиметься і відразу осідатиме на стінах у приміщенні;
  • порушення цілісності водопровідних труб. Постійне протікання призведе до підвищеної вологості. Іноді волога може йти від сусідів зверху, а якщо встановлена ​​натяжна стеля, помітити сліди не так просто;
  • холодні відкоси на вікнах;
  • неправильний монтаж сантехніки.

Кожен повинен розуміти, що вогкість не з’являється з нічого, завжди існують причини. Поки не буде знайдено причини, ефективно боротися з вогкістю не вийде.

Як уникнути появи вогкості

Можна згадати кілька основних порад:

  1. У ванній кімнаті рекомендується встановлювати примусову вентиляцію. Вона повинна включатись після кожного прийому ванни.
  2. Білизну краще сушити у ванній кімнаті або іншому приміщенні, де гарна вентиляція. А розвішувати білизну по всій квартирі – це погане рішення.
  3. На кухні під час приготування їжі важливо вмикати витяжку. Також не варто забувати закривати кришку. Приготування їжі із відкритою кришкою варто виключити.
  4. Можна використовувати осушувач повітря. У магазинах існує безліч спеціальних приладів, які дуже спростять життя. Замість нього можна вмикати кондиціонер у режим сушіння.
  5. Якщо у приміщенні дерев’яні вікна, всі стики необхідно ретельно замазувати. Не можна допускати ситуацій, коли з вулиці йде холодне повітря.
  6. Усі поверхні після прибирання необхідно витирати насухо. А виконуючи вологе прибирання, варто використовувати мінімум води.
  7. Сіль та цукор добре вбирають вологу. Такий прийом варто використовувати для шаф, де накопичується волога.
  8. І найголовніше – необхідно регулярно провітрювати приміщення та стежити за роботою вентиляції.
Exit mobile version