Субота, 23 Листопада

Усім відомий смак чорної смородини. Вона не лише смачна, а й корисна. І для того, щоб отримати хороший урожай, потрібно за нею доглядати. Тому одним із особливо необхідних факторів є весняна обробка куща.

Профілактика чорної смородини

Щойно зійшов сніг, необхідно подумати про профілактику під час догляду за кущами чорної смородини. Як тільки він розтанув і з’явилося перше сонце, на яке всі чекали, з’ясується, що на нього чекають усі, і в тому числі шкідники та збудники хвороб. Вони переважно ховаються у листі, у складках кори, на гілках, тобто ховаються і чекають свого часу.

Процес обробки чорної смородини можна розділити на чотири періоди:

  • Початок приходу весни;
  • час цвітіння;
  • кінець цвітіння;
  • завершення збору ягід.

Догляд за чорною смородиною з приходом весни

Істотний урожай розвивається на пагонах попереднього року. Молоденькі відростки неважко відрізнити від древніх відростків, зокрема по забарвленню кори. У молодого відростка прозоро-зелене забарвлення, а у старого темно-коричневе з сірим нальотом, на них практично врожайного збору не буде. 

Для чого ж потрібне обрізання смородини? А щоб вона принесла багатий урожай з великою ягодою.

Спочатку треба обрізати всі нижні гілки, які близько розташовані до землі, щоб виключити їх загнивання. Тому що під час дозрівання ягід ці гілки ще сильніше хилитимуться до землі і почнуть пліснявіти і гнити.

Потім необхідно звільнитися від старих та хворих пагонів, які уражені грибками. Потрібно проредити середину куща і позбутися неправильних відростків. Чим більше обріжете, тим краще буде для куща.

Ще навесні можна провести такий захід, як ошпарювання окропом. Кущ ошпарюється водою, температура якої має становити 80 градусів. Цю процедуру можна здійснювати за допомогою лійки. 

Також кущ смородини можна обробити золою. До того ж потрібно скрупульозно оглянути весь кущ і виявити кліщів. При виявленні шкідників слід зрізати і спалити.

Найкращий час для проведення цих робіт у березні у другій половині місяця.

Існує дві основні поради

  1. Постарайтеся купувати нові та хороші сорти. Як правило, нові сорти більш стійкі до захворювань та шкідників.
  2. Якщо буде правильне обрізання чорної смородини, то вже не знадобляться для отримання хорошого врожаю отрутохімікати та інші речовини для її обробки.
Exit mobile version