Багато хто задається питанням, наскільки шкідливий для здоров’я накип і чи можна продовжувати користуватися чайником та іншим посудом, стінки якого заросли шаром накипу. Насправді нічого серйозного не станеться, але з накипом треба боротися. Ось як це зробити простіше та швидше.
Чим небезпечний накип
Для здоров’я відкладення вапняку на стінках посуду не загрожують доти, доки не опиняться в організмі. Але не помітити, що у воді плавають руді пластівці досить складно.
А ось на чому справді позначається вапняний наліт, то це на нагріванні води.
Неважливо, гріється вода в електричному приладі або на газовій плиті, цей процес займатиме тим більше часу, чим товстіший шар накипу. Виростуть не лише комунальні витрати – електричний чайник у такому режимі довго не протягне.
Як позбутися
Навряд чи хтось захоче лити промислову хімію до чайника, з якого потім неодноразово доведеться пити. Найдоступніший і найбезпечніший варіант видалити накип, прокип’ятивши воду з лимонною кислотою. На кожний літр води потрібно додати 2-3 столові ложки порошку та довести до кипіння. Далі чайник потрібно залишити, поки вода повністю не охолоне, після чого накип розчиниться, а щільні шари відваляться і їх можна буде видалити легко.