Четвер, 19 Вересня

Уважного і дбайливого господаря півонії віддячать рясним пишним цвітінням. І головну роль у цьому відіграє підживлення. Саме від живлення залежить, скільки квітів буде на кущі. У цій статті розглядаються основні етапи підживлення та їх особливості. За дотримання кількох нехитрих правил кущ буде обсипаний квітами на радість господареві та на заздрість сусідам.

Етап перший: рання весна

Ранньою весною рослині потрібен азот. Як тільки перші паростки з’явилися із землі, під кущ потрібно внести азотне добриво. Це може бути аміачна селітра або сечовина згідно з інструкцією.

А можна використовувати натуральне підживлення. Крім азоту, воно містить інші поживні речовини, які також потрібні рослині.

Добре півонії відгукуються на коров’як. Потрібно 1 літр коров’яку розвести у 10 літрах води, настояти 5 днів, полити кущі (2 літри на рослини). Важливо проводити підживлення по вологій землі, тому в суху весну доведеться спочатку добре полити кущі.

За тим же принципом підгодовують півонії пташиним послідом. Тільки на 10 л води беруть 0,5 літра посліду.

Також можна внести будь-яке комплексне добриво, де азот, фосфор та калій міститься у рівних кількостях. Азот відповідає за зростання зеленої маси, фосфор потрібен для розвитку коріння та утворення квіток, а калій забезпечує більш пишне та тривале цвітіння.

Етап другий: перед появою квітів

Як тільки у півоній почнуть формуватися бутони, слід провести друге підживлення. На цей раз акцент має бути на калій. Саме завдяки калію бутони добре розвиваються, квіти виходять великими, їх багато, і вони довше не в’януть. При сильному дефіциті калію бутони можуть навіть розпуститися, або квітка буде дрібною.

Для підживлення в цей період підійде будь-яке універсальне калійне добриво, яке потрібно використовувати згідно з інструкцією. Також можна придбати добрива для квітучих рослин.

Якщо у вас є під рукою деревна зола, це найкращий варіант натурального калійного підживлення. Потрібно 1 літр золи залити 10 літрами теплої води, настояти 2-3 доби, зрідка перемішуючи. Потім злити рідину, яка на той час набуде жовтуватого відтінку. Отриманий настій потрібно розбавити у 20 літрах води та під кожен кущ вилити по 10 л розчину.

Етап третій: після цвітіння

Коли півонії відцвіли, їм потрібно обрізати квітконоси і через 2-3 тижні знову провести калійне підживлення, як і на другому етапі. Єдина відмінність у тому, що вміст азоту в комплексному добриві не повинен перевищувати 10%. Можна використовувати так звані осінні добрива для саду, де співвідношення макроелементів ідеально підходить для літнього підживлення півонії.

У золі азоту немає, тому її можна застосовувати без побоювань.

Підживлення після цвітіння потрібне для того, щоб кущ заклав максимальну кількість квіткових бруньок на наступний рік.

Якщо підгодовувати півонії так, як описано вище, їх кущі будуть з року в рік усипані квітами.

Exit mobile version