Вівторок, 5 Листопада

Багато садівників мріють не лише про велику кількість яблук, а й про неймовірний смак цих плодів. Ніхто не відмовиться від яблук, з яких можна навіть робити варення без цукру. Щоб втілити бажання в реальність, потрібно внести одне підживлення. 

Секрет «медових» яблук

Щоб покращити смакові якості плодів, садівники використовують добрива з бором. Досягається потрібний ефект: яблука стають солодшими, набувають «медового» смаку. 

Але дачники жертвують іншим важливим нюансом. Зберігати такий урожай довго не вдасться. 

Плоди солодкі, але пухкі та м’які, тому їх краще одразу використовувати, наприклад, для приготування варення чи іншого частування. 

Як застосовувати 

Слід пам’ятати, що борна кислота є токсичною і небезпечною для бджіл. Щоб не занапастити справжніх помічників садівника, обробку краще проводити у вечірній час, коли комах немає в саду. 

Підживлення вносять строго по листку. Готують розчин за таким рецептом: 5 г борної кислоти на 10 л води. Засіб можна розчинити у невеликій кількості води, а потім довести об’єм до 10 л. 

Таким розчином можна обприскувати й інші рослини. Він принесе величезну користь, але є способи покращити добрива. 

Як покращити підживлення: невеликі хитрощі 

Бор є тим елементом, який рослинами засвоюється краще як органічної сполуки, ніж у вигляді борної кислоти. Тому є кілька способів збільшити ефективність підживлення.

  1. Коли розчиняється кислота у воді, додають 100 мл гліцерину. Це перетворить бор на специфічну борорганічну сполуку. 
  2. Щоб прискорити процес утворення органічної сполуки, дачники додають 1 ст. л. оцту (9%). Що дає? Збільшується кислотність, а водночас прискорюється реакція. 
  3. Щоб готовий розчин був менш кислотним, додають 2-3 ст. л. аміаку. На виході вийде амонійна сполука борорганічних речовин, яку легко засвоять рослини. 
  4. Доводити об’єм до 10 л краще водою без хлору. Розчином можна обробляти майже всі рослини, але найбільша користь для яблуні, суниці та помідорів. 
Exit mobile version