Понеділок, 16 Вересня

Щоб досягти рясного і барвистого цвітіння, важливо правильно доглядати півонії навесні. Одним із ключових елементів догляду є внесення добрив.

Підготовка ґрунту

Перший крок до розкішного цвітіння – це підготовка ґрунту.

Розпушування

Навесні, як тільки зійде сніг, необхідно акуратно розпушити ґрунт навколо кущів півонії. Це забезпечить доступ кисню до коріння і покращить поглинання води.

Мульчування

Після розпушування рекомендується замульчувати грунт навколо кущів компостом, гноєм, що перепрів, або листовим перегноєм. Мульча допоможе зберегти вологу, придушити зростання бур’янів та поступово вивільняти поживні речовини у ґрунт.

Підживлення півонії

Півонії потребують трьох основних підживлень протягом весни.

1-е підживлення

На початку зростання, коли з’являться перші паростки, рекомендується внести азотні добрива. Це може бути сечовина (20–30 г на 1 м) або аміачна селітра (15–20 г на 1 м).

2-е підживлення

У період бутонізації півонії потребують фосфору та калію. Для цього можна використовувати суперфосфат (40-50 г на 1 м) та сірчанокислий калій (20-30 г на 1 м).

3-тє підживлення

Після цвітіння півонії потрібно підживлення для відновлення сил. У цей період рекомендується використовувати комплексне мінеральне добриво, наприклад нітрофоску (30-40 г на 1 м).

Позакореневі підживлення

Крім кореневих підживлень, можна використовувати позакореневі. Для цього використовують розчини мікродобрив, які обприскують листя півонії. Позакореневі підживлення особливо ефективні в період бутонізації та цвітіння.

Особливості підживлення різних видів півонії

Трав’янисті півонії

Добре відгукуються на органічні добрива, такі як настій коров’яку або курячого посліду.

Деревоподібні півонії

Віддають перевагу мінеральним добривам.

Exit mobile version