Субота, 23 Листопада

Декілька корисних порад, щоб виростити щедрий урожай томатів.

Добрива

У червні потрібно підгодувати томати нітроамофоскою. Розчиніть 1 чайну ложку препарату в 10 літрах води та полийте рослини по 1 літру на кущ. Через 7 днів повторіть процедуру. Якщо грунт виснажений, розчин потрібно вносити двічі на тиждень.

Пасинкування

Процедуру потрібно робити вчасно, коли кущі виростуть більше ніж на 4-5 см завдовжки. Перше пасинкування робиться, коли розсада була пересаджена у відкритий ґрунт. Потім процедуру повторюють кожні 10-14 днів. Так кущі не будуть надто густими. 

Не можна виламувати пасинки повністю, потрібно залишати пеньки 2 см, щоб відростки не з’являлися швидко. 

Високорослі томати пасинкувати потрібно обов’язково, інакше вони розростуться і перетворяться на маленькі дерева, які не дадуть плодів. Такі помідори прищипують, щоби центральне стебло рослини не росло.

Ручне запилення

Томати самозапилюються, для цього не потрібні бджоли. Однак для тепличних кущів знадобиться допомога. 

Для цього 2-3 рази на тиждень потрібно трясти квіткові кисті, але лише за сухої погоди. У такому випадку, пилок буде легко висипатися з маточки на рильці. 

Потім потрібно полити рослини і зробити мульчування з тирси, щоб волога зберігалася довше. Регулярно провітрюйте теплицю.

Бор

Для підвищення рівня врожайності, у період цвітіння другої та третьої квіткових пензлів, проведіть обприскування бором. 

Це покращить зав’язування та зростання плодів, а також зробить їх більш солодкими. 

Для приготування розчину знадобиться 10 г борної кислоти на 10 літрів води. Обприскування здійснюється двічі протягом 10 днів.

Підгортання

Огляньте стебла рослин. Якщо близько до землі почали утворюватися бульбашки, потрібно провести підгортання вперше за допомогою вологої землі. 

Коли стебла змінять колір із синім відтінком, потрібно провести друге підгортання.

Exit mobile version