П’ятниця, 22 Листопада

Туї дуже популярні у нашій країні. Вони ідеально підходять для живоплотів і навіть взимку вражають своїм насиченим зеленим кольором. Вони також стійкі до шкідників та зовнішніх факторів, швидко ростуть і не вимагають особливого догляду. 

Фактично, їм потрібне лише правильне обрізання та регулярне добриво для боротьби з пожовтінням та побурінням хвої. Однак правильний спосіб їх посадки є надзвичайно важливим. Тож про що слід подбати при посадці туї?

Висаджування туї – найважливіші правила

  • Перший, дуже важливий крок – покупка рослини. Дерева туї дуже популярні, їх можна купити практично у будь-якому садовому магазині. На жаль, їхній стан часто залишає бажати кращого. Це призводить до того, деякі рослини гинуть досить швидко після посадки. Тому дуже важливо купувати туї в надійних місцях, найкраще в розпліднику, що гарантує здорові та доглянуті рослини.
  • Перед посадкою туї необхідно правильно підготувати ґрунт. Видаліть дерн, бур’яни, коріння, рослинне сміття та каміння.
  • Викопайте яму глибиною щонайменше вдвічі більше загальної висоти кореневої грудки рослини. Видаліть із нього грунт, а потім додайте на дно шар (близько 10 см) гумусу, повітропроникного субстрату. Для цього можна використовувати готовий садовий компост чи хвойний субстрат.
  • При необхідності можна підживити ґрунт універсальним мінеральним добривом, яке забезпечить туї необхідними мінералами для її початкового розвитку.
  • Туя має бути посаджена в землю на тій самій висоті, що й у горщику, тож постарайтеся визначити правильну глибину посадки.
  • Як тільки туя буде встановлена ​​на своє місце, додайте грунт в землю, а потім рясно полийте простір навколо рослини. Грунт, ймовірно, осяде, тому повторно полийте лунку, що утворилася. Не забувайте регулярно поливати протягом перших кількох тижнів після посадки туї. Це також важливо під час літньої спеки. Плануйте полив рано-вранці (тобто до настання спеки) або ввечері.
  • Щоб зменшити випаровування води з ґрунту та протистояти проростанню бур’янів, насипте навколо туї шар органічної мульчі із соснової кори.

Де і коли садити туї

Найкраще місце для посадки туї – освітлене сонцем не менше шести годин на день місце, далеко від крон високих дерев та захищене від вітру. У цієї рослини не дуже високі вимоги до ґрунту. 

Найкраще для них підходить родючий і повітропроникний ґрунт, але вони здатні рости практично скрізь. Виняток становлять безплідні, піщані та глинисті ґрунти, тобто надто сухі або надто вологі.

Не рекомендується садити туї безпосередньо на газоні, оскільки трава може забирати воду та цінні поживні речовини із ґрунту. Найкраще виділити місце для посадки в межах 50 см від газону. Якщо ви саджаєте кілька туй, дотримуйтесь відстані між ними – також близько 50 см, щоб вони мали простір для вільного зростання.

Туї можна висаджувати з ранньої весни (середина квітня) до пізньої осені (в ідеалі за 5-6 місяців до перших заморозків), тобто протягом вегетаційного періоду. 

Вони морозостійкі, але молоді, щойно посаджені рослини ще досить уразливі, тому схильні до ризику заморозків.

Exit mobile version