Осіннє обрізування винограду вважається грамотним тільки в тому випадку, якщо проведено своєчасно. Початківцям виноградарям цьому шляху доводиться нелегко. Але, крім схеми обрізки, потрібно усвідомити ще й терміни.
Осінній догляд
Восени у догляді за виноградом поспішати не можна. Повноцінний догляд за культурою включає окрім обрізки обробку від шкідників і хвороб, внесення добрив і укриття на зиму.
Тільки в такому випадку можна зібрати добрий урожай і підтримати здоров’я лози.
Коли обрізати
Всі терміни мають рекомендаційний характер і пов’язані більше з погодою та кліматом. Однак точно не слід цього робити у вересні і навіть у жовтні.
За особистим досвідом досвідчених виноградарів, рання обрізка може занапастити кущ, оскільки рани на лозі гояться довго. Тому приступають до стрижки у листопаді, після заморозків.
Найвірніша ознака – через кілька тижнів після того, як виноград скине листя. Але й пізнє обрізання не вітається, тому що пагони через низьку температуру стають крихкими.
Що обрізати
На зимівлю залишають тільки ту частину лози, що одеревеніла до заморозків.
Також проводиться проріджування, для чого вирізують до однієї третини пагонів. Слабкі вкорочують до чотирьох бруньок. Сильні пагони обрізають до шести бруньок.
Гілки тонше олівця видаляють.
Підсумки
Багато хто вважає, що виноград можна обрізати і навесні з огляду на його здатність до швидкого зростання.
Однак зимівля без обрізки призводить до промерзання та хвороб, а ще через це погано дозріває врожай.