П’ятниця, 18 Жовтня

Кульбаби в невеликій кількості можуть стати окрасою дачної ділянки. Однак, коли рослин багато, це може бути проблемою. Тому необхідно знати, як правильно видалити рослину і де бур’яни можуть використовуватися.

Шкода від кульбаб

Незважаючи на те, що кульбаба має невеликі розміри, рослина може занапастити врожай.  Шкода від рослини може бути наступною:

  • коренева рослини дуже розвинена, тому, незважаючи на невеликі розміри куща, кульбаба може пригнічувати інші культури та поширюватися на далекі відстані;
  • рослина швидко розмножується. Насіння поширюється вітром на далекі відстані. Тому, якщо не усунути бур’ян вчасно, рослина займе всю ділянку;
  • рослина споживає багато поживних речовин, які необхідні для розвитку інших культур.

Тому з появою перших кульбаб дачники намагаються вжити всіх необхідних заходів, щоб не дати бур’яну розростатися.

Способи боротьби з бур’яном

Кульбаба, незважаючи на свої невеликі розміри, має добре розвинене коріння. Тому, щоб усунути рослину, недостатньо вирвати її з ґрунту. Для боротьби з великою кількістю кульбаб часто використовуються такі способи.

Викопування

Проводити видалення бур’янів необхідно до того, як рослина почне цвісти. Використовуючи лопату, бур’ян видаляєте разом із коренем. 

Часто дачники випалюють рослину, проте, як свідчить практика, такі дії малоефективні. Якщо рослина з’явилася на грядці і викопати її складно, рекомендовано використовувати кореневидальник.

Сіль та оцет

Для великої кількості бур’янів можна скористатися народним методом, який неодноразово доводив ефективність у боротьбі з бур’янами. 

Кущі потрібно посипати сіллю. Рослина почне поступово жовтіти та відмирати. Більш ефективний метод – це обприскування оцтом. Продукт міститься в пульверизатор і розпорошується на рослину. Ефект помітний вже за добу.

Накрити агроволокном

Кульбаба не може нормально розвиватися без сонячного світла. Тому часто для боротьби зі шкідником використовують агроволокно. Матеріалом необхідно накрити ділянку та залишити на 10 днів. Чорний колір не дає проникати променям, і рослина гине природним способом.

Окріп

Застосовується, якщо потрібно видалити невелику кількість рослин. Закип’ячена вода виливається на кущі. Для повного видалення рослин достатньо 1-3 таких поливів.

Корисні властивості кульбаби для городу

Кульбаба може використовуватися як добрива для городу. У рослині містяться такі корисні речовини як азот, калій, марганець. Тому садівники часто викопують молоді кущі і використовують їх для приготування зеленого добрива. 

Щоб зробити таке підживлення в домашніх умовах, необхідно виконати наступний алгоритм дій:

  1. викопані разом із корінням рослини ретельно промити водою;
  2. подрібнити ножем та помістити у глибоку ємність;
  3. залити водою у пропорції 1 кг трави та 2 літри води;
  4. настояти протягом 2-3 діб до появи процесу бродіння.

Використовувати зелене добриво можна для культур на городі. Вноситься підживлення в область коріння. Перед внесенням зеленого добрива ґрунт необхідно ретельно полити теплою водою.

Кульбаба зовні приваблива рослина. Однак у великій кількості кульбаба виступає бур’яном на дачній ділянці. Для боротьби з яким необхідно вживати термінових заходів. В іншому випадку рослина дуже швидко розростається і може завдати шкоди врожаю.

Exit mobile version