Орхідеї зазвичай продаються в квіткових магазинах, коли вони цвітуть, але вони не виглядають так весь час.
Кімнатні рослини прикрашають майже кожну оселю, але догляд за ними може бути досить складним. Орхідеї не є винятком, доводиться докладати зусиль, щоб доглядати їх.
Все, що ви хочете від них, це хоча б кілька красивих, барвистих квітів на короткий час щорічно. Але коли настає час, орхідеї так і не зацвітають, залишаючи лише непривабливі зелені стебла та плутанину коріння.
Рослина чутлива до тепла
Оскільки орхідея родом із тепліших регіонів світу, необхідно створити умови, в яких вона почуватиметься як удома. Крім того, там, де вона росте, спостерігаються досить великі коливання денних та нічних температур, що також слід забезпечити.
Одна з причин, через яку рослина не цвіте, може полягати в тому, що вона знаходиться в місці з низькою денною температурою. Ідеальна температура для нього + 25 ° C, але ви можете дозволити собі на 3 ° C більше або менше.
Нічна температура так само важлива, як і денна, і в ідеалі має бути значно нижчою. Правильна температура повинна бути близько 15 °C, але не повинна перевищувати 18 °C.
Якщо орхідея тривалий час перебуває при більш високих нічних температурах, ніж рекомендується, це може призвести до того, що вона не цвістиме. Крім того, тепле вечірнє середовище настільки некомфортне для орхідеї, що воно може пожовтіти або навіть згнити.
Ви повинні правильно удобрювати їх
Кожна рослина потребує регулярного надходження у ґрунт важливих поживних речовин, і орхідея не є винятком.
Однак додавання до горщика добрив, багатих азотом, може нашкодити їм, оскільки це зовсім не корисно для них.
Натомість вибирайте поживні речовини на основі фосфору, які допоможуть домогтися цвітіння. Квіти з’являться на рослині у більшій кількості, буде більшою, яскравішою та красивішою, ніж були б без добрив.
Повітря має бути досить вологим
Орхідеї за своєю природою досить вологі, але ви не повинні перевищувати певний рівень, щоб не нашкодити їм.
Правильна вологість повітря має становити від 60 до 80 відсотків, щоб рослина почувала себе комфортно. Тільки в таких умовах вона може утворювати квіти та красиво фарбуватись. Якщо вологість занадто низька, рослина може зав’янути та загинути, тоді як високий рівень вологості призведе до загнивання коріння.
Лід може допомогти
Замість того, щоб поливати рослини стандартним способом, ви можете спробувати деякі альтернативи. Один із них – покласти на горщик кубики льоду, які поступово тануть і водночас злегка охолоджуватимуть рослину. Якщо розмістити їх поряд з орхідеєю у вечірній час, можна зменшити температуру, в якій вона знаходиться.