Потепління і світловий день, що збільшується, додає дачникам клопоту в саду і на городі. Щоб усе посаджене на ділянках не просто зійшло, а справно плодоносило, потрібно знати, що і коли садити та сіяти, згідно з рекомендаціями місячного календаря садівника та городника. Ось що потрібно запланувати цього тижня.
15 травня
Сприятливий день але не для активних робіт. Підійде прополювання, розпушування, обприскування, боротьба зі шкідниками та хворобами. Підживлення лише обмежене. З посадок можна зайнятися коренеплодами та бобовими.
Не рекомендується працювати з корінням, прищипувати та пікірувати, проводити рясний полив.
16 травня
Тенденції попереднього дня продовжуються. Присвятіть час обрізанню, щепленню чагарників та дерев, боротьбі з хворобами та шкідниками, благоустрою.
Не рекомендується рясний полив.
17 травня
Сприятливий період для посіву та посадки. Займаємося бобовими, коренеплодами, цибулинними, проріджуванням, боротьбою з бур’янами та шкідниками, обрізанням, щепленням та перещепленням.
Не рекомендується прищипка, пікірування, робота із садовим інвентарем.
18 травня
Можна сіяти, садити дерева, чагарники та багаторічні рослини, замочувати та пророщувати насіння. Час для посадки бегонії, каланхое, фіалки, цикламена, примул. Вдалий час для підживлення та внесення добрив.
Не рекомендується пиляти, викорчовувати дерева, рвати рослини, проводити полив.
19 травня
Молодий місяць з усіма його наслідками. Займіться обрізанням дерев і чагарників, обприскуванням проти шкідників та бур’янів.
Не рекомендується посадка, щеплення, розпушування та інша робота із землею та корінням рослин.
20 травня
День вдалий для обробки землі, посіву та посадки кучерявих рослин, декоративних рослин (аспарагуси, зебрина, калізія витончена, перисті пальми, сеткреазія, традесканції, хлорофітум), пересадки та посадки чагарників та дерев, обприскування від шкідників та хвороб, мінеральних підкормлень, прикорневого поливу.
Не рекомендується видалення чи вкорочування пагонів чагарників та дерев.
21 травня
Можна садити, пересаджувати, сіяти усі основні культури, а також кімнатні рослини. Корисне буде розпушування, прополювання, проріджування, внесення мінеральних підживлень.
Не рекомендується окулірування.