Четвер, 21 Листопада

Важко сказати, звідки в квартирі береться пил. Насправді джерел його появи безліч – це і сама людина, і відкрита кватирка, домашні вихованці і таке інше. Універсального засобу захисту від пилу просто не існує. Єдиний шанс впоратися з ним – вологе прибирання.

Розповімо про найпильніші місця в квартирі і звідки весь цей бруд береться.

Звідки береться пил

Він проникає у квартири через вікна під час провітрювання, з верхнім одягом, взуттям, шкірою та волоссям. Частково до йог складу входять відмерлі частинки шкіри, а також матеріали оббивки м’яких меблів та інших предметів інтер’єру.

Загалом домашній пил складається з усього, що проникло з вулиці, біо- та синтетичних матеріалів.

Найзапиленіші місця

Безумовними лідерами є килимові покриття, м’які іграшки, подушки, книги та вироби зі штучного хутра. Щоб пилу поменшало, вологе прибирання в приміщенні необхідно проводити не рідше ніж 2 рази на тиждень, і при цьому обов’язково наводити порядок у важкодоступних місцях, інакше результат дорівнюватиме нулю.

На що звернути увагу

  1. Виручає побутова техніка, але пилососи мають бути з водяним або HEPA-фільтрами.
  2. Пилососити потрібно не тільки килими, а й м’які меблі теж, а штори та покривала потрібно прати з інтервалом 1 раз на 2-3 місяці.
  3. З твердих поверхонь пил витирають ганчіркою з бавовни або мікрофібри, а пухнасті волоті краще відразу викинути – вони тільки розкидають пил.
  4. Домашніх тварин доведеться якщо не мити, то частіше вичісувати, особливу увагу цьому питанню потрібно приділити собаківникам – після прогулянки вихованець несе до будинку купу бруду.
  5. Якщо в будинку не працює витяжка, то через проблеми з вентиляцією пилу може збиратися більше. У звичайній ситуації пил залишає приміщення разом із потоками повітря.
Exit mobile version