Субота, 23 Листопада

Багато хто ще з дитинства пам’ятає цеглу, що лежала в газовій духовці на нижньому листі. Деякі господині поміщали в духову шафу не цеглу, а каміння, яке за своїм виглядом нагадувало таке, що використовують у лазнях. 

На запитання, навіщо цеглина або каміння в духовці, будь-яка господиня відповіла б, що з ними випічка виходить краще. 

Дехто продовжує використовувати стару хитрість до цього дня. Сучасні господині вважають, що нинішні духовки в чомусь стали кращими, а в чомусь гіршими або зберегли колишні недоліки. 

Камені та цеглини в духовці 

Вважається, що духовки загалом погано підходять для приготування випічки. Їх краще використовувати для запікання м’яса, птиці, риби, приготування страв у горщиках чи фользі. 

Мінус їх у тому, що вони нерівномірно прогріваються, не тримають жар, у них не можна влаштувати випічці «лазню». Повною протилежністю є звичайна піч. Їй на розігрів потрібно більше часу, але вона довше тримає тепло і жар розподіляється рівномірно. 

Тому господині й намагалися вдосконалити духовку за допомогою цегли та каміння. Але не завжди вдало. Для цієї мети пригодиться не будь-який камінь. 

Який камінь підходить 

Камінь потрібний шамотний. Ще його називають пекарським. Він і прогрівається, і жар віддає поступово. Такий камінь справді здатний перетворити духовку на своєрідний аналог печі. 

Як працює хитрість 

Камінь поміщають внизу духовки і прогрівають щонайменше 60-90 хв. Тільки після цього можна відправляти в духовку хліб, пиріг, булочки чи форму з бісквітом. Камінь віддасть тепло та рівномірно пропече випічку. 

Але є мінус. Камінь швидко вбирає жир, олію, соуси, з’являються плями. Страждає естетика, але це тут не головне. Виникає їдкий запах, який не зникне, поки все, що ввібралося в пори каменю, не прогорить. Тому заготовку краще викладати на пекарський папір, а потім уже розміщувати на камінь. 

Exit mobile version