П’ятниця, 22 Листопада

Для чого господині зберігають сіль на підвіконнях, так одразу й не вгадаєш. Зовні схоже на якийсь оберіг, приворот чи інший ритуал, тільки насправді нічого спільного з прикметами це не має. Але вигода від подібного зберігання солі цілком матеріальна та відчутна.

Сіль на підвіконня хтось насипає розсипом, хтось вважає за краще тримати в ємних контейнерах. І ось що дивно: вона з’являється виключно в осінньо-зимовий період, коли в багатоквартирних будинках включають опалення.

Все дуже просто. Сіль на підвіконнях зберігають з метою боротьби з високою вологістю, а точніше конденсатом, через який вдень зі скла починає стікати вода. Потім виникають проблеми естетичного характеру – на підвіконнях з’являються руді плями, брудняться фіранки.

Слідом поспішає ще одне лихо – висока вологість. Якщо не прибирати воду, вона неминуче призведе до появи цвілі, а це вже загрожує проблемами зі здоров’ям.

Як діяти

Все дуже просто. Насипте у відповідну ємність сіль, можна кілька таких ємностей і поставте на підвіконні. Сіль вбиратиме вологу і не дозволить конденсату осідати на склі.

Міняти наповнювач потрібно приблизно 1 раз на 2-3 дні, але використану сіль не викидають – простіше висушити в духовці або на сковороді і знову пустити у справу.

Навіть якщо сіль закам’яніє, її можна буде розбити, подрібнити. Можна замість солі використовувати гідрогель, але це більш витратний спосіб порівняно з тим, скільки коштує один кілограм кухонної солі.

Exit mobile version