Дачники народ завбачливий і винахідливий. Навіть зубну пасту зберігають із запасом, бо знають не лише про її гігієнічні властивості. На городі це потрібна річ. З її допомогою можна і рослини підлікувати, і ґрунт розкислити чи знезаразити. Є ще кілька причин.
1. Захворювання
Існує думка, що зубна паста допомагає зупинити розвиток грибкової інфекції на початковій стадії захворювання. Для приготування розчину від фітофторозу 1 тюбик пасти розчиняють у 10 літрах теплої води, а потім проводять обробку кущів та ґрунту під ними.
Якщо вразила коренева гнилизна, змішують 2 ст. л. зубного порошку, стільки ж золи та 1 ст. л. мідного купоросу. Інгредієнти змішують і додають трохи води, щоб вийшла густа каша. Нею обробляють стебла та коріння ураженої рослини, присипають ґрунтом, грядку притінюють і не поливають 5-6 днів.
2. Розкислюємо ґрунт
Наприклад, так можна обробити ґрунт під полуницею. На 3 л води береться один тюбик зубної пасти. Такий самий склад можна використовувати для кімнатних рослин.
3. Знезаражуємо ґрунт
На цей випадок готують розчин із 1 тюбика та 3 літрів води. Готовою сумішшю обробляють ґрунт перед посадками.
4. Відмиваємо руки
Навіть якщо працювати в саду та городі без рукавичок, можна швидко змити бруд, якщо втерти пасту замість мила в шкіру, залишити на пару хвилин і змити теплою водою.
5. Укуси комах
Якщо змастити місця укусів комах, можна зняти свербіж. Найкраще з цим завданням справляється м’ятна паста. Втирати її не потрібно, а лише змастити шкіру навколо рани тонким шаром.