П’ятниця, 22 Листопада

Сучасна людина сприймає лавровий лист виключно як приправу до страв. Але ця рослина віками виконувала набагато більше функцій. Вона має інсектицидні та бактерицидні властивості, тому лавровий лист застосовували в лікувальних та дезінфікуючих цілях. 

У XXI столітті з’явилося багато ефективніших і найпростіших у використанні засобів, які, однак, не завжди є безпечними для здоров’я людини. Тому городники, яким набридло використовувати хімічні препарати, все частіше вдаються до старовинних засобів боротьби із хворобами та шкідниками.

У чому секрет лаврового листа

Лавровий лист містить речовини, які негативно впливають на хвороботворні організми та комах. Його основна сила в ефірних оліях, які мають властивості випаровуватися, видаючи характерний запах. Завдяки цьому настоєм з лавра зволожують повітря в будинках, щоб паралельно позбавити житло неприємних запахів і відлякати комах. 

До появи різних спреїв та мазей саме відваром лавра люди змащували шкіру, щоб захиститися від комарів, а у віконних отворах підвішували пучки гілочок, щоб у будинок не залітали мухи. Також лавр не люблять таргани, тому його розкладали у їхніх улюблених місцях.

У городі ця рослина має таку ж дію. Огородники обприскують відваром лавра рослини для відлякування шкідників. Але проблема в тому, що для отримання стійкого результату треба багато цієї прянощі, тому вартість такого народного засобу є чималою.

Але є економніший спосіб застосування лаврового листа.

Навіщо палити лавровий лист у теплиці

У Стародавньому Римі лавр спалювали та обкурювали димом житлові приміщення, а також приміщення, де утримувалися хворі, щоб оздоровити повітря. Цей прийом взяли на озброєння городники, які мають теплицю.

Потрібно лише принести в теплицю вугілля, що тліє, від вогнища або мангалу, покласти на них листя лавра, закрити теплицю і залишити її «просочуватися» димом на 6-12 годин. Ця процедура замінює використання сірчаної чи тютюнової шашки. Але, на відміну від них, немає токсичних речовин.

Важливо, щоб листя не горіло, а повільно тліло на вугіллі, виділяючи багато диму, багатого на ефірні олії, фітонциди, дубильні та інші речовини.

Багато шкідників не переносять такої обробки. Особливо страждає від неї павутинний кліщ. Для цієї комахи лавр згубний. Недарма в кімнатному квітникарстві рослини обприскують настоєм листя, щоб позбавити їх павутинного кліща. Але в теплиці обприскування вимагатиме великої кількості цієї прянощі, а для обкурювання достатньо 2-4 пачок.

Exit mobile version