Завдяки пральним машинам наш побут став схожим на казку, яка нашим мамам і не снилася. І вже не залишилося в домашніх клопотах жодних премудростей: натискай собі кнопки, все інше техніка зробить сама. Але й тут ми все-таки дещо помиляємось. Зібрали 10 найпоширеніших помилок під час прання, які найчастіше роблять господині.
Не застібають джинси
І будь-який інший одяг із блискавками. Це небезпечно, адже зубчики можуть зачепити речі, виготовлені з тонкої тканини, наприклад, трикотажне плаття чи сорочку, і залишити на них затяжки. Тому блискавки обов’язково потрібно застібати до самого верху.
Перуть шкарпетки «розсипом»
А потім дивуються, чому після прання з пари залишається лише одна шкарпетка. Іноді здається, ніби машинка бере данину за прання шкарпетками. Але можна назавжди забути про пошуки парної шкарпетки, якщо складати їх перед пранням у спеціальний мішок із сітчастої тканини. Головне — стежити, щоб він не був набитий надто щільно.
Насипають надто багато порошку
Чим більше, тим чистіше, такою логікою керуються деякі господарки. Недоліків у ній два: по-перше, це дорого. А по-друге, це так не працює. Прання не стане ефективнішим лише тому, що замість однієї мірної ложки порошку ми насипали дві. Навпаки, зайва піна тільки завадить як слід випрати комірці та манжети. І для машинки це не дуже корисно – піна може осідати у «нутрощах» техніки, поступово виводячи її з ладу.
Зловживають відбілювачем
Чесно кажучи, його краще взагалі при пранні не додавати, а замочити заплямовані речі в розчині з відбілювачем заздалегідь. Якщо засобу буде занадто багато, є ризик, що він не виполощеться повністю з тканини, а це вже загрожує алергією і подразненням на шкірі. Крім того, агресивне використання відбілювача суттєво скорочує термін служби тканини.
Відтирають плями
Яро терти пляму, сподіваючись її відіпрати — теж помилка. Якщо терти свіжу пляму щосили, є ймовірність, що вона тільки розповзеться. Замість цього потрібно м’яко промокнути пляму тканиною, нанести засіб для виведення плям, дати йому час подіяти, потім ще раз м’яко промокнути пляму. І вже потім відправити річ у прання.
Не розстібають сорочки
Блискавки застібаємо, сорочки розстібаємо. Цим правилом не можна нехтувати тому, що при пранні сорочок та блузок у застебнутому вигляді петлі для гудзиків сильно розтягуються, деформуючи річ.
Неправильно завантажують пральну машинку
Тут усе просто. Покладеш замало білизни — змусиш техніку працювати вхолосту. Покладеш надто багато — білизна не випереться, а машинка стрибатиме по підлозі, як божевільний кролик. Білизни потрібно класти стільки, щоб між нею і верхньою частиною барабана залишалося 10-15 см.
Насипають порошок не в той лоток
Логічно було б припустити, що порошок чи інший миючий засіб треба засипати чи заливати у лоток, підписаний цифрою 1. Але ні. Насправді його потрібно заповнювати, тільки якщо використовуєте попереднє прання або замочування.
Ігнорують ярлики на одязі
Якщо на ярличку є значок, що прати річ не можна, потрібна хімчистка, отже треба нести в хімчистку. Або залишати у магазині. Прання із високим ступенем ймовірності зіпсує таку річ.
Сортують лише за кольором
Темне та світле, біле та кольорове – це ми розділяємо автоматично. Але, виявляється, слід сортувати ще й за структурою тканини. Щоб досягти максимальної чистоти, одночасно варто прати одяг зі схожих за фактурою тканин, джинси з сорочками, наприклад, краще не змішувати.