Субота, 18 Травня

Ванна кімната — це місце, де ми дбаємо про власну гігієну, — мої руки та обличчя, голимося, чистимо зуби, змиваємо з тіла бруд, доглядаємо волосся, «чистимо пір’їнки». Але саме у ванній кімнаті ми можемо зіткнутися із хвороботворними бактеріями з більшою ймовірністю, ніж у будь-якому іншому місці будинку.

Ось 5 поширених гігієнічних помилок, які ми робимо, перебуваючи у ванній, і навіть не знаємо про це.

Вибір місця для зубної щітки

При змиві та чищенні унітазу мікроби та бактерії «розлітаються» повітрям. Якщо поруч стоїть зубна щітка, то вони можуть «приземлитися» і на неї. Ідеальне місце для зберігання зубної щітки – прохолодне, закрите, сухе місце, наприклад, шафка у ванній. Те саме стосується косметики, що лежить у відкритому вигляді.

Відкрита кришка унітазу

Її краще завжди тримати закритою. Навіть якщо ви так і робите, задумайтеся, а при змиві теж? У цей момент у повітря можуть підніматися тисячі різних частинок – не найкорисніших для здоров’я. Тому перед тим, як ви змиєте, варто закрити кришку унітазу.

Ви довго не міняєте йоржик

Зручний і іноді дуже дорогий йорж з підставкою – місце концентрації шкідливих бактерій та мікробів, навіть якщо ви його миєте регулярно. Але, на жаль, мало хто думає про це. Експерти рекомендують проводити заміну йоржика для унітазу не рідше одного разу на шість місяців.

Миєте тільки підлогу

Навіть ті, хто регулярно і ретельно миє ванну кімнату, можуть забути про деякі місця в ній, які теж потребують чищення. Це, зокрема, дверна ручка та вимикач світла. До них ми торкаємося щоразу, коли йдемо до туалету. Так що протирати їх вологою ганчіркою з миючим засобом варто завжди, коли ви наводите лад у ванній кімнаті.

Ще один розсадник бактерій у ванній, про який багато хто не замислюється, – шторка в душі. На ній також накопичуються різні шкідливі речовини.

Чистіте унітаз тільки всередині

Відомо, що унітаз потрібно чистити регулярно. Однак багато господинь, надриваючи його йоржиком усередині до блиску, забувають мити унітаз зовні. І це помилка. На ньому також може накопичуватися вапняний наліт та залишки сечі. 

До речі, якщо поруч із вашим унітазом стоїть пральна машинка, то протирати її варто так само часто, як ви миєте унітаз – з вищевказаної причини.

Exit mobile version