Мабуть, досвідченим аграріям не слід нагадувати, що кожному огірку – своє місце. Партенокарпічні гібриди повинні рости в теплиці, а бджолозапильні – на вулиці.
Партенокарпічні огірки не потребують запилення, тому вони добре плодоносять навіть без присутності бджіл, тому, власне, їх і рекомендується вирощувати в теплиці. Бджолозапильні сорти вимагають наявності запилювачів, тому їх варто садити у відкритому грунті, де комахам легше отримати доступ.
Але часом навіть на упаковках із насінням партенокарпічних гібридів виробник залишає невелике зауваження: «Запилюється комахами». Це означає, що цей сорт не можна садити в теплицю разом з іншими партенокарпічними гібридами – їх сусідство неприпустимо.
Чому? Можливо, ви помічали, що на партенокарпічних гібридах немає чоловічих квітів у зв’язку з тим, що запилення призводить до втрати врожаю. Після запилення таких гібридів огірки або не розвиватимуться, або виростуть кривими.
Навіть якщо ви знімете з батогів повноцінні зеленці, готуйтеся до того, що всередині їх буде повно насіння. При засолюванні або маринуванні огірки виходять рідкими, пухкими і несмачними.