П’ятниця, 22 Листопада

За старих часів люди вірили, що павуки дружні з домовиком, а павутина – найкращий ловець невдач, різних напастей та прикростей. Якщо не спиратися на повір’я, то павутиння красномовно вказує, що в домі давно не прибирали. Але є прикмети, які не тільки трактують, чому в житлі з’являється павутиння, а й пояснюють, як правильно його прибирати. 

Павутина в домі: повір’я

В уяві предків павутина була своєрідним фільтром. Вона зупиняла весь негатив, але й пропускала крізь осередки щастя та удачу.  Одне з повір’їв говорить, що багато павутиння в кутах будинку показує, що в житлі накопичилася негативна енергія. 

Будинок павука над вхідними дверима говорить про те, що довкола сім’ї плетуть плітки та розпускають чутки. 

Якщо павукові сіті з’явилися на кухні, це вказує на те, що у господині будинку скоро з’явиться помічник. 

Позитивна прикмета каже, що павутиння над ліжком обіцяє людині успіх у наміченій справі. Прибирати її не можна доти, доки прикмета не здійсниться. 

Якщо павук сплів дім у кутку вікна і сидить у центрі, то це обіцяє хорошу погоду. Якщо павутиння є, а його господаря немає, то варто чекати дощ. 

Кажуть, що павутиння на вікні вказує на захищеність будинку від пристріту та псування. Якщо павутиння на вікні порвано, це може вказувати на майбутні невдачі. 

Як правильно прибрати павутину

Якщо вірити народним прикметам, то павутину треба прибирати особливим способом. Для цього знадобиться церковна свічка. Її підпалюють і вогнем прибирають павутину. 

При цьому павук має залишитися живим. Цих членистоногих повір’я забороняють вбивати, тому що можна накликати безліч бід на дім, відлякати успіх і роздратувати домового. 

Є другий варіант видалення павутиння. Для цього змочують ганчірку у воді із сіллю. Якщо повністю слідувати прикметі, то при цьому потрібно вимовити такі слова: «Все погане – піди, а хороше – зі мною залишся». 

Exit mobile version