Різноманітні побутові прилади роблять життя простішим і комфортнішим. Щоби техніка довго та ефективно дбала про ваш затишок, потрібно за нею правильно доглядати. Якого саме догляду потребує той чи інший побутовий прилад — розглянемо в статті.
Загальні правила користування
Оскільки йдеться про догляд за електричними побутовими приладами, насамперед потрібно дотримуватися базових правил безпеки:
- вимикати прилад із мережі перед миттям чи очищенням;
- дочекатися, поки охолонуть усі гарячі поверхні, і тільки потім братися за миття;
- вмикати техніку в мережу лише після її повного висихання.
Коли помітили пошкодження дротів чи інших елементів, необхідно припинити використання пристрою до моменту закінчення ремонтних робіт.
Догляд за кухонною технікою
Посудомийки нині є майже обов’язковим кухонним приладом, адже здатні вирішити дуже болюче питання кожної родини — «чия черга мити посуд?». Але й сама машина потребує регулярного очищення фільтрів, контейнерів і внутрішніх лотків для посуду. Після кожного використання дверцята варто залишати відкритими на 2–3 години, щоби всередині не з’являлася цвіль. Якщо виконувати ці прості правила, то посудомийки у Харкові служитимуть довго, і проблема неприємного запаху всередині не турбуватиме.
Холодильник
За чистотою приладу, який використовується для зберігання свіжості продуктів, треба стежити особливо уважно та якісно. Гумові ущільнювачі потрібно мити не рідше ніж один раз на тиждень. З такою ж регулярністю рекомендують очищувати внутрішні полички та ящики. Будь-які забруднення, такі як розлитий суп чи молоко, необхідно видаляти одразу ж, поки пляма не засохла, а в середині холодильника не з’явився неприємний аромат. Якщо ваш холодильник не підтримує технологію No Frost, приблизно 1 раз на пів року необхідно його розморожувати. Під час цієї процедури потрібно помити та висушити всі поверхні морозильної камери та провести ревізію заморожених продуктів, позбавившись простроченої їжі.
Плита та духовка
Найбільш ефективна порада, яка значно полегшує догляд за технікою, — це миття духовки чи плити відразу після використання, поки жир і плями не засохли. Проте не завжди для цього знаходиться час та можливість, і бруд накопичується. Позбутися його можна за допомогою спеціальної побутової хімії. Можна використовувати пароочисник — гаряча пара дуже добре пом’якшує застарілий бруд, після чого він легко видаляється звичайною кухонною губкою. Купити пароочисник чи інші гаджети для дому можна в магазині Алло.юа в Харкові.
Витяжка
Цей кухонний прилад забруднюється чи не найшвидше. Корпус витяжки краще протирати щоденно або ж після кожного приготування їжі. Металеві решітки, залежно від інтенсивності використання кухні, варто мити 1–2 рази на місяць. Одноразові фільтри потрібно замінювати, дотримуючись рекомендацій виробника, а багаторазові — мити коли вони забруднюються.