Субота, 23 Листопада

Багато людей думають, що випрати одяг чорного кольору легше, ніж упоратися з очищенням світлих матеріалів. Однак це думка помилкова. Неправильне прання чорної речі може призвести до того, що на її поверхні з’являться розводи, яких важко позбутися. 

Розглянемо правила догляду за такими виробами, щоб уникнути проблем.

Використання пральної машинки

Перед тим, як відправляти чорну річ у барабан пральної машинки, виверніть її навиворіт. Потім уважно перевірте кожну кишеню, заберіть зайве. 

Усі блискавки та гудзики мають бути застебнутими. Не завантажуйте барабан побутової техніки вщент, оскільки це не дозволить темному одягу якісно полоскатися, тому він покриється розводами. 

Періть одяг за температури, що не перевищує 40 градусів. Кількість обертів під час віджиму виробів має бути мінімальною.

Відповідні миючі засоби

У спеціалізованих магазинах можна знайти гелі, призначені спеціально для прання темних речей. Не варто користуватися звичайними пральними порошками. У їхньому складі присутні абразивні частинки, які вимиватимуть фарбу, а також залишатимуть малопривабливі світлі розводи на матеріалі. Холодна вода погано розчиняє гранули, тому уникнути проблем не вдасться.

Прання чорних речей руками

Якщо йдеться про одяг, виконаний з вовни або шовку, краще прати його руками. Це правило стосується речей, у яких присутні вставки світлих відтінків. 

Наберіть у таз теплу воду та розчиніть у ній гель для прання темного одягу. Потім залиште річ у тазику на п’ятнадцять хвилин. 

Під час прання виробу робіть дуже легкі рухи, що вичавлюють, адже терти тканину заборонено. Полоскати одяг темного кольору рекомендується у чистій воді з додаванням оцту (1:1). Завдяки цьому насичений відтінок речі добре збережеться.

Усунення розводів

Ви зробили щось неправильно, внаслідок чого одяг покрився білими розводами? Отже, треба відразу ж розпочати вирішення проблеми. У таз, наповнений теплою водою, додайте звичайний оцет (одна велика ложка) і господарське мило, натерте на тертці. 

Потримайте річ у готовому розчині протягом десяти хвилин, після чого обережно відіжміть її. Полоскати одяг необхідно кілька разів, змінюючи воду, щоб від малопривабливих розводів не залишилося жодного сліду.

Правила сушіння темних речей

Пам’ятайте, що прямі промені сонця руйнують структуру темного матеріалу. Щоб висушити річ, розміщуйте її далеко від джерел опалення у місцях, куди не потрапляє сонячне світло. 

Якщо ви збираєтесь сушити виріб з використанням побутової техніки, режим сушіння має бути мінімальним.

Завдяки цим простим порадам ви легко випраєте чорний одяг. Не варто ігнорувати вищезгадані правила, щоб не зіпсувати улюблену річ!

Exit mobile version