П’ятниця, 27 Вересня

Сіль на підлозі – не дуже приємно, адже доведеться відволіктися від приготування їжі або трапези і витратити деякий час на прибирання. У сучасному світі ця невелика подія на кухні сприймається лише так. Але за старих часів цьому надавали куди більшого значення. Сформувався цілий пласт прикмет, які пояснюють, що буде, якщо розсипати сіль. 

Розсипати сіль: повір’я

За старих часів вірили, що це неминуче веде до сварки з домочадцями. Привід для конфлікту, як вважалося, міг бути будь-яким. Згодом тлумачення прикмети розширили. Люди вірили, що розсипана сіль обіцяє не лише сварку, а й низку невдач у особистому житті, фінансових справах чи стосунках із друзями чи родичами. 

Історія прикмети

У XXI столітті більшість людей не мають проблем із забезпеченістю сіллю. Крім того, у магазинах є кілька видів – йодована, морська, кухонна. Вибір великий, а ціна є прийнятною. 

Але кілька століть тому ситуація була зовсім інша. Аж до кінця XIX століття у багатьох куточках світу сіль вважалася дефіцитним та дорогим товаром. Ділки, які контролювали видобуток солі, були не біднішими, ніж нафтові магнати у XX-XXI століттях. 

Сіль продавали у спеціальних лавках. При цьому відпускали у продаж строго певними порціями. 

У звичайних сім’ях сіль була на вагу золота, тому кожна просипана жменя викликала гнів господаря. Через просипаний продукт могла розгорітися справжня сварка. 

Так і народилася прикмета про те, що просипана сіль – до сварки та інших нещасть. 

Exit mobile version