П’ятниця, 22 Листопада

Прибирання в квартирі пов’язане з використанням великої кількості побутової хімії. Для скла використовуються спреї, для меблів поліролі, для підлоги свої склади. Господині намагаються спростити собі завдання і у пошуках натуральних, недорогих та ефективних продуктів приходять до таких чудових речей, як столовий оцет.

Оцтом можна мити, дезінфікувати, виводити запахи, обробляти і навіть використовувати під час прання. Але є ситуації, коли кислота може зашкодити домашньому майну.

На кухні

З кухонного начиння оцтом чистять духовку, мікрохвильову піч, посуд від вапняного нальоту, змішувач та інші предмети. У всіх цих випадках кислота діє ефективно. Але коли потрібно очистити стільницю з натурального каменю або кам’яну плитку, краще залишити оцет осторонь. Можна зіпсувати елементи оздоблення. Також не варто чистити оцтом посуд із алюмінію.

На підлозі

Оцтом можна мити підлогу. Це непоганий замінник побутової хімії. Але дерев’яна підлога, а також ламінат та паркет, як і будь-які поліровані поверхні, оцтом краще не обробляти. Ситуація аналогічна з кам’яною плиткою та мармуром.

Ванна

Не рекомендується чистити від жовтого нальоту емальовану ванну, як і іншими складами, що містять кислоту. Оцет відмінно справляється з нальотом на емалі, тільки покриття не витримує частого контакту з кислотою і поступово емаль починає руйнуватися, а наліт проступатиме все агресивніше.

Крім того, не рекомендується використовувати оцет для очищення пральної та посудомийної машини. Кислота може не найкраще вплинути на гумові деталі техніки.

Exit mobile version