Буває так, що одна з найменш вибагливих рослин на дачних ділянках та сільських подвір’ях – смородина – починає «капризувати». Часом так «брикається», що перестає плодоносити або дає настільки несмачні ягоди, що доводиться викидати весь урожай.
Проблема вирішується з допомогою деяких добрив.
Компост
Потрібно розкидати навколо кущів і трохи прикопати. Компост наситить землю корисними елементами та покращить структуру ґрунту, а ще він затримує воду.
Перегній
Вноситься так само, як і компост. Корисний, оскільки має всі потрібні мінерали. Проте застосовувати рекомендується тільки перепрілий перегній – свіжий може спалити коріння рослини.
Натуральні органічні добрива
Досвідчені садівники у цьому плані звертають увагу на сечовину. Вона містить багато азоту, що стимулює нарощування зеленої маси та зростання рослини в цілому.
Комплексні мінеральні добрива
Йдеться лише про ті, що містять азот, фосфор та калій – найважливіші для смородини мінерали.
Мульча
Солома чи торф сприяють утримування вологи і запобігають набігу бур’янів. У процесі поступового розкладання солома (торф) збагачує ґрунт.
Рідкі добрива
Дуже прості в експлуатації їх розчиняють у воді, а потім поливають рослини. За рахунок такого способу смородина отримує можливість швидко вбирати поживні елементи.