Субота, 23 Листопада

Доглядати черешню не так просто. Тим більше, що вона має природні шкідники, які можуть завдавати серйозних збитків. Тому варто розібратися, який шкідник для черешні найнебезпечніший і чим можна виконати обробку для отримання чудового ефекту.

Що становить небезпеку для черешні

Досвідчені дачники знають, що головний ворог – вишнева муха. На перший погляд, цей шкідник не становить серйозної небезпеки, але в питанні все не так очевидно. Вишнева муха дуже любить солодке, і вона швидко поширюється по плодовому дереву, не залишаючи йому ніяких шансів.

Вся справа в тому, що відразу після цвітіння, коли починають формуватися плоди, вона намагається пробивати стінки та відкладати свої яйця. Проблема полягає в тому, що вже через 10 днів усередині вишні чи черешні з’являється білий хробак, який харчується м’якоттю.

Чому вишнева муха настільки небезпечна

Якщо цей шкідник з’явився лише перший сезон, реальна небезпека може виявитися непомітною, але в питанні варто розібратися детальніше. 

Вишнева муха досить швидко поїдає плоди і призводить до того, що вони падають на ґрунт. Після попадання на землю черв’як починає закопуватися в землю, а після цього перетворюється на лялечку і починає зимувати. Наступного сезону з кокона з’являється муха, яка починає знищувати плоди.

Як показує практика, 3 сезонів достатньо, щоби від плодового дерева нічого не залишилося. Тому навіть при першій появі цього шкідника варто одразу замислитися про обробку та вживати відповідних заходів.

Як можна боротися

Шкідник небезпечний, тому й методи мають бути ефективними. Народні методи та «безпечні» обробки треба виключити, адже вони не демонструють належної ефективності. 

Як тільки муха з’явилася, слід одразу використати інсектициди.

Потужні препарати варто застосовувати відразу, навіть не замислюючись про те, що вони можуть становити небезпеку для плодів. 

Краще один сезон не поїсти черешню, ніж втратити дерево вже за 3 роки. Застосовуючи спеціальні засоби, варто уважно читати інструкцію та використовувати гумові рукавички, маску та захищати свої дихальні шляхи.

Exit mobile version