П’ятниця, 20 Вересня

Гниєття яблук прямо на дереві – це дуже небезпечна ознака. Швидше за все, таке явище свідчить про ураження рослини грибковим захворюванням. Зазвичай йдеться про моніліоз.

Плодова гниль нерідко дається взнаки в осінній період, коли до збору врожаю залишилося зовсім небагато або коли час зривати фрукти вже настав.

Щоб врятувати яблука, треба терміново вживати заходів.

Що має зробити дачник

Недостатньо просто зняти уражені плоди з дерева. Якщо обмежитися лише видаленням гнилих яблук, далеко не факт, що поширення небезпечної недуги буде зупинено. Доведеться зірвати з дерева і всі здорові плоди. Їх потрібно «відправити» на варення та компоти.

Дерево, з якого було знято врожай, необхідно певним чином обробити. Якщо цього не зробити, то рослина може загинути або не сформувати велику кількість плодів наступного року.

Бажано використовувати такий засіб, як залізний купорос. У вересні або на початку жовтня яблуню варто обдати одновідсотковим розчином сульфату заліза, а перед настанням зими – тривідсотковим.

Обробку бажано здійснити і на початку наступного сезону. Але цього разу є сенс застосувати інший засіб. Наприклад, бордоську рідину.

Exit mobile version