Субота, 18 Травня

Не кожна господиня знає, що робити, якщо річ забарвилася після прання. Адже таке відбувається досить часто. Адже навіть якісні вироби можуть легко полиняти, якщо на них впливає гаряча вода та порошок чи інші миючі засоби. 

Звісно, ​​бажано не допускати фарбування речей. Тому темний, світлий, кольоровий одяг бажано прати окремо. А якщо на речах з’явилися серйозні плями, то потрібно використовувати спеціальні засоби, які захищають від линяння.

Що робити, якщо річ забарвилася після прання, коли це вже таки сталося? Повернути початковий вид «зіпсованого» одягу все-таки можна. Робиться це за допомогою популярних народних перевірених засобів.

Для білих речей

Якщо полиняла біла річ, то «швидкою допомогою» може бути такий засіб.

1. Відразу після прання, поки річ не встигла остаточно висохнути, потрібно помістити її в тазик із теплою водою. Господарським милом перуться полинялі місця. Оскільки в цей миючий засіб входить луг, то свіжі кольорові плями швидко зникають з матеріалу. Якщо господарське мило не допомогло, можна замочити річ у відбілювачі, а потім випрати вручну.

2. Для виробів, зшитих із натуральних тканин, підійде варіант кип’ятіння речей. У велику каструлю наливається вода, додається сода та сіль (на кожен літр по 1 маленькій ложці). Але варто запам’ятати, що льон та бавовна після такої процедури значно виснажується. Тому кип’ятити білизну бажано тільки в окремих випадках, при гострій необхідності.

3. Нашатирний спирт – перевірений засіб.

  • Налити 10 л води.
  • Додати в рідину 1 велику ложку нашатирного спирту.
  • Опустити туди одяг та нагріти на плиті до закипання.
  • Прополоскати річ у прохолодній воді та ретельно просушити.

4. Як повернути колишню яскравість речам? Одяг полиняв і втратив свої насичені кольори? Тоді на допомогу прийде оцет та сіль.

Якщо це шовк або шерсть, достатньо після прання прополоскати річ у холодній воді, додавши туди оцет з розрахунку 1 ст. л. на 3 л. Проробляючи таку процедуру щоразу, як річ випрається, можна повернути їй колишню яскравість і красу.

5. Якщо це бавовняна або лляна тканина, то полоскати вироби необхідно в сольовому розчині з розрахунку 1 ложка на 5 л.

Exit mobile version