Субота, 23 Листопада

Міль у квартирі може завестися не тільки у шафі, але й у мішку з сухофруктами, ящиках з крупами, одним словом – на кухні. Тут треба вживати найрішучіших заходів, тим більше, якщо є дорогі предмети гардеробу з натуральних матеріалів – шерсть, шуба, бавовна. Розкажемо, як позбутися шкідника та вжити заходів на майбутнє.

Спосіб перший

Найзручніший варіант, якщо час прийшовся на зиму – відкрийте вікна і надовго вийдіть з дому. Мороз фізично знищить шкідника Що стосується дорогих одеж, то їх можна витрусити на балконі і розвісити там же на вішалках, відчинивши навстіж вікна. Якщо міль або її потомство живе в шубі, то вже за 5 градусів морозу вони перестануть існувати.

Спосіб другий

Заморозити можна окремі речі, але в цілому довести температуру до -5 буде складно. Тому інші ділянки необхідно обробляти і найкращий помічник у цій справі відпарювач або будівельний фен. Міль не переносить морози та температури вище 40 градусів тепла. Обробка парою ставить хрест на майбутньому дорослих особин і всього потомства. Плюс теплової обробки – її можна проводити на кухні, де хімію застосовувати не можна.

Засоби від молі

Варто розуміти, що запропоновані засоби діють як відлякувачі. Для нещадної боротьби зі шкідником потрібно використовувати хімічні засоби, які знищують усе, що народжене літати та повзати. Це звичний дихлофос. Вже після такої обробки є сенс використовувати пластинки та інші відлякувачі з пастками. З народних розробок на цьому етапі можна застосовувати лаванду, гвоздику або пижму, цитрусові чи лавровий лист, оцет та нашатир. З технічних складів міль не любить нафталін та гас.

Exit mobile version