Субота, 23 Листопада

Від хвороб та шкідників не застраховані навіть кімнатні рослини. Грибок може опинитися в горщику разом із зараженим ґрунтом. Можна розвести антисанітарію власними руками, якщо не дотримуватись режиму поливу. У цьому випадку пліснява не змусить на себе чекати.

Чим небезпечна пліснява в горщику

Якщо у горщиках з квітами з’явилася пліснява, потрібно звернути увагу на колір. Біла чи чорна несе різні негативні наслідки.

Чорна пліснява

У цьому випадку переживати можна вже не так за рослину, як за самопочуття мешканців будинку. За її появою у домочадців може бути алергія або інші захворювання.

Біла пліснява загрожує рослинам і розвивається у теплому та вологому кліматі. Через неї грунт стає щільним, до коріння перестає надходити необхідна кількість повітря, підвищується кислотність і незабаром рослина може загинути.

Причини появи плісняви

Щоб почати боротися із пліснявою, потрібно зрозуміти причину її появи. Це може бути:

  • відсутність дренажу або закупорка отворів у горщику;
  • частий полив;
  • погана вода.

Як боротися

Біла пліснява проникає глибоко в ґрунт, тому, перед тим як приступити до обробки, потрібно зняти верхній шар ґрунту та утилізувати його. Далі проводиться полив слабким розчином марганцівки. Потім підсипають свіжий ґрунт, додають активоване вугілля, пісок та обробляють все фітоспоріном.

З чорною пліснявою боротися складно та марно. Можна спробувати знезаразити ґрунт прожарюванням, але краще замінити його і горщик, а рослину прибрати на карантин.

Exit mobile version