П’ятниця, 27 Вересня

Комахи-шкідники живуть у садах і на городах, але з не меншим ентузіазмом вибирають як довкілля квартири і шафи. Найшкідливішою з цієї плеяди є міль. Це може бути харчова міль або метелик, що пурхає з полиці на полицю від вовняних речей до бавовняних.

Міль не завдає людині фізичних страждань, але моральні страждання, які зазнає господиня, бачачи поїдену шаль чи козявок, що повзають у крупі, не набагато легші.

Розкажемо, як боротися із непроханими гостями.

Міль, яка заселилася у продукти харчування, не переносить інфекцій, але личинки, яких вона обов’язково залишить на згадку про себе, змусять викинути запаси.

Харчова міль може з’явитися в запасах сухофруктів, крупах і муці, інших бакалійних товарах і навіть в кропі, кмині та базиліці.

Як боротися

Раніше, ніж не буде виявлено гніздо шкідника, можна навіть не боротися. Зіпсовані продукти краще відразу викинути. Запаси, що перебувають під підозрою, але не мають слідів видимого псування, краще забрати в морозилку.

На той випадок, якщо джерело поширення шкідника виявити так і не вдалося, потрібно виганяти камфорним спиртом. Засіб продається в аптеці. Його наносять на серветки або вату, а потім розкладають задушливі елементи по шафах і полицях.

Міль хронічно не переносить цей запах, а тому буде змушена шукати собі інший притулок.

Exit mobile version