Якщо в огірків на вашому городі стали жовтіти і опадати зав’язі, значить, у на це є причина.
Розглядати всі фактори, які могли б призвести до подібної «поведінки» цієї культури, ми не будемо, згадаємо лише про найпоширенішу причину – дефіцит поживних речовин, а саме калію та магнію.
Виправити проблему можна за допомогою маг-бору, який розводиться з розрахунку 15 г препарату на 10 л води. Підживлення проводиться по листку та під корінь.
Як правило, цих дій достатньо для того, щоб вирішити проблему, але не завадить спостерігати за огірковою грядкою – можливо, рослинам потрібні й інші підживлення.
Азот
Зрозуміти, що огірки потребують азоту, можна за пожовклим нижнім листям. Ще одна характерна ознака – зупинка зростання. Виправити ситуацію допоможе аміачна селітра чи карбамід – на 10 л води потрібна 1 столова ложка засобу.
Калій
Якщо ви помітили опік листових пластин по краю, скористайтеся калієвою селітрою. У цьому випадку варто використовувати літр води та 10 г засобу. Крім цього, дачники вносять і деревну золу.
Магній
При нестачі магнію листя жовтіє посередині, біля жилок, після чого висихає і опадає. У такій ситуації без зволікання варто використовувати сульфат магнію, який наситить огірки фосфором та сіркою.
Кальцій
Якщо ви помітили, що молоденьке листя покрилося горбами та зморшками, це тривожний знак – обов’язково внесіть у ґрунт підживлення, що містить кальцій.