Середа, 13 Листопада

Робота в електричних мережах може бути не стабільною, часто виникають перепади напруги, а це дуже шкідливо для будь-якої побутової техніки. Через несправність, неправильну ізоляцію проводів у мережі можуть, навіть з’явитись пожежа. Тому захист електричних мереж це дуже важливе та серйозне питання. Крім того, варто подбати про передачу електричної енергії з високими номінальними напругами та струмами. Для цього вам потрібні якісні силові кабелі АВВГ https://teclight.com.ua/kabel-silovij-avvg. Вони використовуються для подачі електроенергії від джерела до споживачів, таких як промислові підприємства, житлові будинки, офіси, трансформаторні підстанції та інші об’єкти.

Які існують види засобів захисту?

Взагалі розділяють два основні типи – це первинний й вторинний захист. До головних пристроїв відносяться: автоматичні вимикачі, лічильники електроенергії та Ізолятор ШФ найпопулярніший на мережах для ізоляції та кріплення проводів серії А і АС, реле захисту напруги та стабілізатори, диференціальні автоматичні вимикачі й безліч іншого.

Стабілізатори

Незамінний прилад, особливо, у теперішніх умовах. Вони регулюють напругу у мережі високої точності. В умовах мінливої електромережі ви можете не турбуватись про прилади в будинку, знизити енергоспоживання в цілях економії, забезпечите чутливу техніку стабільною роботою та збільшите термін її служби. Стабілізатори напруги можуть бути трьох та однофазними з потужністю від 1 до 5 кВт.

Захисні реле

Такі прилади мають різні типи підключень, вони можуть функціонувати на п’ять, два чи один пристрій. Головна задача полягає в тому, щоб захистити від стрибків напруги. Вони не тільки виключають живлення, а й загальну мережу при збільшенні встановленої норми напруги у налаштуванні. Диференційне реле реагує на витік струму при несправності будь-якого електроприладу, а також запобігає спалаху та пожежі в електромережі. Реле виготовляють для приватних будинків чи квартир, розеток, освітлювальних приладів та іншої техніки у будинку.

Ізолятори

Незамінні для захисту електромереж. Вони бувають, опорні, прохідні, підвісні, полімерні, фарфорові у вигляді крючків чи ковпачків. Ці прилади необхідні для відділення, відокремлення або відмежування проводів чи інших елементів електромереж. Вони не допускають перехід струму на різні опорні конструкції, отже він не потрапляє до землі. Ознака гарного ізолятора – це супротив та стабільність на будь-яких частотах.

Інтелектуальні таймери

Ці прибори сумісні практично з усіма електромережами. Для чого вони потрібні? Це вимкнення у необхідний час вентиляції, кондиціонерів, системи опалення. Включення або вимкнення поливу на присадибних ділянках. Організація те регулювання освітлення на вулиці та приміщені. По-перше, ви суттєво знизити витрати на електрику, а по-друге, зможете захистити ваше обладнання та мережу під час форс-мажорів чи стихійних лих (ураган, сильна гроза тощо).

Автоматичні вимикачі

Вони розривають ланцюг з головною мережею, коли струм збільшує своє допустиме значення. Їх головне призначення – це захист від коротких замикань й теплових навантажень. Найчастіше саме з цих причин трапляться спалах у проводці й в подальшому може бути пожежа.

Обмежувачі перенапруги

Такі прилади розділяються на три класи (A, B, C). Перший (A) підходить для звичайного побутового використання, їх найчастіше використовують для захисту електромереж. Другий (B) потрібен кабельних мереж, повітряних ліній та будівель, це своєрідні відводи блискавок. Третій клас (C) монтується на головному розподільчому приладі для запобігання буде високих стрибків напруги.

Обов’язково подбайте про безпеку свого життя та приміщення, де ви знаходитесь. З електрикою не жартують, якщо мережа несправна, то це дуже небезпечно. Найкраще, коли встановленням усіх приладів для захисту та їх перевіркою займається кваліфікований спеціаліст.

Exit mobile version