Субота, 23 Листопада

У смородини коренева система розташована біля поверхні ґрунту. Усі сорти смородини не люблять посуху – нестача вологи може призвести до втрати врожаю. Крім того, ці чагарники погано реагують на механічні пошкодження коренів, які можуть виникнути при прополюванні або розпушуванні ґрунту.

Виходячи з усього перерахованого вище, рекомендується не вносити добрива шляхом загортання їх у ґрунт, а підгодовувати кущі трохи інакше. Навколо рослини потрібно зробити кілька лунок і внести до них добрива по одній чайній ложці в кожну лунку.

Це ще не все: садівник, який хоче добитися рясного плодоношення смородини, завжди повинен пам’ятати той факт, що ця рослина як ніяка інша потребує мульчування.

Мульчування допомагає дачнику вирішити безліч проблем: запобігає пересиханню ґрунту, захищає рослини від борошнистої роси та бур’янів, а також від негативних впливів навколишнього середовища і, нарешті, служить відмінним джерелом поживних речовин.

Мульчування можна об’єднати з підживленням, внісши під кущ цебро добре перепрілого гною. Якщо перегною немає – замульчуйте смородину соломою, сіном або картоном. Кращою ж мульчею вважається тирса.

Щоб тирса не закислила ґрунт, її потрібно обробити розчином сечовини або аміачної селітри (1 столова ложка на відро води). Однак найефективніше у цьому відношенні використання нерозбавленої молочної сироватки.

Тирса, просочена молочною сироваткою до вологого стану, розкладається під кущами шаром великої товщини. Завдяки такій мульчі додаткові азотні добрива для смородини в поточному сезоні вже не потрібні.

Exit mobile version