Субота, 23 Листопада

Лимонна кислота давно знайома не тільки тим, хто любить готувати, але й тим, хто вважає за краще в прибиранні дому обходитися без засобів побутової хімії. І дійсно, цим білим порошком з характерним кислим смаком можна легко замінити деякі чистячі гелі та рідини. А що допоможе очистити лимонна кислота?

Наприклад, накип у чайнику. При кип’ятінні жорсткої води маса солей осідає на стінках і днищі чайника, і ці відкладення виглядають не дуже естетично. 

Щоб прибирати хоча б частину накипу, висипте всередину чайника два маленькі пакетики лимонної кислоти, залийте воду і цей розчин прокип’ятіть, дайте постояти близько півгодини, потім вилийте і додатково почистіть стінки абразивною губкою. 

Потім весь цей процес можна повторити, щоб розчинити і видалити вапняні відкладення, що залишилися.

Ще один побутовий прилад, який легко та ефективно можна почистити за допомогою лимонної кислоти – пральна машина

Алгоритм очищення її від накипу не менш простий: у лоток для порошку насипте лимонну кислоту (у кількості пари столових ложок з верхом) і увімкніть режим прання, для якого потрібна найгарячіша вода і який займає найбільше часу. Коли “прання” завершиться, воду з розчиненою в ній лимонною кислотою і брудом, що накопичився, просто злийте.

Звичайно, мікрохвильові печі лимонною кислотою теж чистяться без особливого клопоту. Шар жиру, нагару та іншого бруду з внутрішньої поверхні НВЧ-пічки можна прибрати, особливо ніяких зусиль до цього не докладаючи. 

Достатньо просто взяти невелику мисочку з відповідного матеріалу і без малюнків, налити в неї воду та висипати туди лимонну кислоту (близько 10 г). 

Ємність з розчином варто поставити в мікрохвильову піч і включити прилад на найпотужніший режим роботи хвилин на 10, щоб вода з лимонною кислотою закипіла. 

Коли піч автоматично вимкнеться, зачекайте ще дві хвилини, вийміть мисочку з мікрохвильової печі і спокійно видаляйте розм’якшені забруднення щіткою або губкою.

Фаянс, скло та кахель – матеріали, стійкі до дії кислот. А от від вапняного нальоту унітаз, дверцята душової кабіни, кахельну плитку поблизу раковини або ванни теж дозволяється чистити лимонною кислотою, не побоюючись наслідків. 

Приготуйте спеціальний розчин із теплої води та лимонної кислоти, залийте його в пляшечку з розпилювачем і щоразу, коли треба відмити душову кабіну, унітаз або раковину від білих розводів, оббризкуйте їм поверхню, вичікуйте кілька хвилин і змивайте розчин звичайною водою. Для хромованих кранів, які теж схильні до утворення вапняного нальоту, з води та лимонної кислоти знадобиться зробити кашку, зубною щіткою або губкою нанести її на забруднену площу, трохи почекати, потерти і змити водою.

І, нарешті, лимонна кислота стане у нагоді і для того, щоб тримати в чистоті столове срібло. Цей метал досить швидко покривається темним нальотом, навіть якщо ложки та виделки рідко використовуються і більшу частину часу просто лежать у шафці. 

Як очистити срібло за допомогою лимонної кислоти? Просто: в каструлю відповідних розмірів налийте воду і насипте порошок лимонної кислоти (не більше ста грамів на півлітра води), потім опустіть срібні вироби, покриті нальотом, дочекайтеся, поки все це закипить на плиті, накрийте каструлю кришкою і кип’ятіть близько 30 хвилин. 

Зніміть каструлю з плити і дайте охолонути, після чого срібні штучки залишиться лише вийняти і добре промити водою.

А що лимонною кислотою чистити ніколи не можна? 

Погано реагують на дію кислот виробу з мармуру, іншого натурального каменю, міді та латуні. Так що для мармурових стільниць і мідних свічників варто пошукати інші безпечні та натуральні засоби для чищення.

Exit mobile version