П’ятниця, 18 Жовтня

Для посадки горіха вибирають південну сторону та виділяють досить багато місця. Він світлолюбний, невибагливий і росте на змішаних ґрунтах із гарним дренажом. 

Щоб молоде дерево швидко укоренилося, його насичують водою протягом двох днів. У цей час готують лунку діаметром 40 см і глибиною 80 см. Всипають 15 кг перегною, додають 60 г фосфорних і 30 г калійних добрив, перемішують і вливають 40 л води.

У центрі лунки розташовують саджанець так, щоб шийка при завершенні посадки була врівень із землею. Добре утрамбовують ґрунт, щоб не загнивали коріння. Навколо роблять поглиблення та рясно поливають. Починаючи з третього року життя восени вносять підживлення та комплексні добрива. Перед цим трохи розпушують землю на глибину 10 см.

Коли саджанець розростеться до молодого дерева, формують округлу, розлогу крону, розкриваючи верхівку. При цьому залишають горизонтальні скелетні гілки, а слабкі та вертикальні – видаляють. Двічі на рік для профілактики горіхове дерево слід оббризкувати мідним купоросом і системними засобами від плодожерки.

Збір врожаю

Збирають урожай у першу половину жовтня, коли луснула і потемніла шкірка. Для цього інтенсивно струшують гілки, і горіхи падають. Їх просушують у приміщенні, що вентилюється, або розкладають на сонці. Горіхове дерево починає плодоносити на 5-7 рік. 

Якщо довго не настає період плодоношення, стимулюють його декількома способами.

Можна налякати дерево ефектом здригання. На рівні коліна ударяють по стволу ногою або молотком. Таким чином, викликається стрес і в дерева спрацьовує інстинкт самозбереження, що призводить до підвищення врожайності.

Провесною забивають у стовбур під нижніми гілками на глибину 1 см продезінфікований спиртом іржавий цвях. Після літа обов’язково його виймають та замазують ранку садовим варом. Цей метод зупиняє зростання, і рослина зацвітає.

Встановлюють пристовбурне коло з листового, відшліфованого до стану дзеркала металу, поділеного на секції.

Сегменти фіксують під різним кутом, додатково освітлюють крону. Це допомагає дереву отримати максимальну кількість сонячного світла протягом дня та збільшує плодоношення.

Всі ці способи перевірені багаторазово і дійсно призводять до збільшення врожайності дерева, що вирощується.

Exit mobile version