Четвер, 16 Травня

Самі собою хрущі майже не становлять загрози посадкам і майбутньому врожаю, на відміну від личинок. Залежно від клімату та погоди комаха активізується у другій половині весни та найчастіше у травні, але буває і раніше.

По-перше, дачникам пропонують контролювати кількість дорослих особин, що обов’язково позначиться чисельності їх потомства.

Для цього розстилають світлу тканину під деревами та струшують жуків. Як чинити з жуками – вирішуйте самостійно. Збирати комах рекомендується щовечора.

По-друге, не забувайте про харчовий ланцюжок і залучайте до саду птахів.

Вішайте шпаківні, годівниці і регулярно підгодовуйте пернатих цілий рік, а не лише взимку та восени.

По-третє, саме проти личинок можна використовувати мульчування.

Запобігши доступу хруща до грунту на грядках, можна розраховувати на те, що жук не відкладе на грядці яйця, а з них не з’явиться потомство. Також у цьому плані рятує перекопування та фізичне знищення виявлених у ґрунті личинок та народні методи.

Народні методи

Можна приготувати настій з лушпиння цибулі. Настоюється лушпиння протягом п’яти днів, а потім концентрат розводять водою 1:1 і використовується для поливу грядок.

З тим самим успіхом використовується розчин йоду (20 крапель на 10 літрів води) для поливу.

Активно дачники використовують настій із листя волоського горіха (350 гр молодого листя на відро теплої води, настояти 3 дні).

А ще можна посіяти сидерати – білу конюшину, ріпак чи гірчицю.

Exit mobile version