Середа, 25 Вересня

Багато хто вважає, що професійні прибиральники – люди, які завжди користуються лише професійними миючими засобами, тому у них виходить чудовий результат. Але професіонал той, хто знає тонкощі прибирання. Наприклад, розуміє, чим відрізняються різні види підлогових покриттів та принцип їх чищення. А чим чистити, дорогою побутовою хімією чи народними засобами, не так важливо. 

Ламінат

Багато хто плутає підлогу з ламінату з дерев’яними і забуває, що ламінат набагато чутливіший до вологи. Звичайно, вода потрібна, але її кількість має бути мінімальною, а після миття рекомендується зібрати надлишки сухою ганчіркою.

Ламінат має невеликі борозенки, в яких накопичується сміття та пил. Тому прибирання треба проводити двічі на тиждень, у крайньому випадку раз на тиждень, але не рідше. 

Не рекомендується терти поверхню жорсткою щіткою, оскільки її щетина може подряпати покриття. Обов’язково мийте підлогу у напрямку укладання ламінату. У цьому випадку можна буде легко збирати бруд, який накопичується в канавках.

Видалити серйозні забруднення допоможе оцет. 

Мармур

Підлоги з мармуру важко розколоти чи пошкодити іншим чином. Зате легко подряпати. Наприклад, якщо на підлозі постійно знаходиться пісок, він створює на камені мікродрапини, які згодом перетворюються на потертість і підлога втрачає свою декоративність.

Кам’яну підлогу слід регулярно полірувати спеціальним воском. Зазвичай достатньо провести процедуру раз на півроку, іноді раз на рік. Полірування захищає матеріал від поглинання жиру, руйнуючих камінь речовин і одночасно надає їм блиску.

Мармур досить стійкий до води та лугу. Тому рекомендується мити підлогу теплою водою з милом. А ось кислоту (наприклад, оцет) категорично не можна використовувати, оскільки вона згодом роз’їдає камінь. 

Дерево 

Дерев’яні підлоги вимагають ретельного догляду, оскільки вони можуть швидко втратити красу при неправильному підході до прибирання.

Харчова сода не шкодить дерев’яним підлогам, тому з її допомогою можна видаляти серйозні забруднення. Якщо на поверхні є пляма, яку неможливо вивести, рекомендується нанести на неї кашку із соди (сода+вода) та залишити на 10 хвилин. На довше залишати не треба, бо сода може змінити колір дерева.

Дерево чутливе до вологи, тому слід мити підлогу в суху теплу погоду або при хорошому опаленні, щоб волога швидко висихала і не вбиралася.

Якщо ви пролили якісь рідини на підлогу, їх необхідно негайно прибрати, тому що вони можуть змінити колір дерев’яної підлоги.

Exit mobile version