Субота, 5 Жовтня

Питання про економію води стає все актуальнішим у сучасних реаліях. Частині людей може здаватися, що економити воду, не позбавляючи себе комфорту, неможливо. Тому фахівці назвали кілька простих порад, які допоможуть заощаджувати воду.

Кухня та ванна

Берегти воду в першу чергу необхідно на кухні та у ванній кімнаті. Є кілька базових порад:

  1. Кран на повну потужність відкривати не варто. Можна поставити просте запитання: навіщо потрібний потужний натиск? У більшості ситуацій досить лише трохи відкрити кран. Така звичка також допоможе уникнути бризок на різних поверхнях.
  2. Якщо потрібно випрати речі у раковині, краще використовувати пробку або наливати воду в таз. Прати речі під проточною водою – це безглузде заняття.
  3. Коли чистяться зуби, кран має бути закритий.

А найкраща економія – це відмова від ванни на користь душу. Найцікавіше, що під душем можна швидше і краще помитися, тому таку звичку варто розвивати.

Підготовка до прання та прибирання

Якщо потрібно випрати речі або помити велику кількість посуду, є сенс виконувати попереднє замочування. Може скластися відчуття, що замочування забирає більше часу, але це зовсім не так. Якщо попередньо замочити речі чи посуд, більшість забруднень змиється чи розм’якне. Попереднє замочування дозволяє заощаджувати близько 70% води.

Садівництво

Неможливо досягти хорошого врожаю, якщо регулярно не виконувати полив. Найкраще рішення в цьому випадку – це збирання дощової води. І тут не варто думати лише про економію. Дощова вода ідеально підходить для поливу різних культур. Досвідчені дачники взагалі організовують складні системи для збору і відстоювання води на своїй ділянці.

Така звичка призведе до значного збільшення врожаю. А якщо говорити про кімнатні рослини, вони взагалі потребують поливу дощовою водою. Вода з-під крана зовсім не підходить для поливів, адже у її складі високий вміст металів та інших шкідливих речовин.

Пральна машина

Регулярне прання значно збільшує витрату води та електричної енергії. Непоодинокі ситуації, коли машинка запускається один раз на добу. Можна дотримуватись простої поради: прання варто запускати, коли повністю наповнюється барабан. Щоб цього досягти, речі необхідно сортувати окремо.

Exit mobile version