П’ятниця, 22 Листопада

Котячий нюх дуже чутливий. Набагато чутливіший, ніж людський. Саме тому запахи, які здаються вам нейтральними, часто виявляються для кішок нестерпними. Про це варто пам’ятати при купівлі освіжувачів повітря, засобів для чищення або ароматизованого наповнювача для лотка. 

Ці знання можна використовувати і для боротьби з небажаною поведінкою тварин. То чим же відлякувати кішок? Які запахи вони не переносять:

  • цитрусові;
  • оцет;
  • лаванда, герань, рута;
  • ефірні олії;
  • пряні спеції.

Кішки ненавидять запах цитрусових, особливо лимона. Це дуже інтенсивний, кислий запах, що відчувається кішкою навіть на відстані. Це найінтенсивніший і найсильніший відлякуючий фактор. 

Не менш сильним і дратівливим є оцет. Лаванда також ефективна. Її аромат, такий приємний і розслаблюючий для людини, нестерпний для кішок, оскільки сильно подразнює слизову оболонку носа.

Рекомендується поставити горщик зі свіжою лавандою у місці, де небажана присутність кішки. Тільки будьте обережні з ефірними оліями, тому що при надмірному використанні вони можуть стати отруйними. Так само і з іншими оліями з ментоловим запахом, наприклад, евкаліптовим або м’ятним.

До рослин, що є ефективним відлякуючим засобом для кішок, відносяться, поряд з лавандою, герань, тонкий аромат якої може бути приємний тільки людині. Її запах поширюється при розтиранні ворсистого листя. 

Кішки триматимуться подалі від місць, де росте звичайна рута, залози якої виділяють олію з вкрай неприємним для кішок запахом.

Часто люди, щоб відлякати кішок, дістають те, що є на кухні. Особливо кішкам не подобаються різкі запахи чорного, кайенского перцю чи перцю чилі, а також кориці. Вони уникають їх, тому що вони дуже небезпечні для них. Вони містять капсаїцин, який є вкрай токсичним для них. У чорний список також потрапляють цибуля та часник, які не тільки сильно пахнуть, а й дуже подразнюють слизову оболонку.

Готуючи саморобний засіб для відлякування кішки, ви повинні бути обережними. Те, що ефективно відлякуватиме кішку, може виявитися для неї занадто токсичним. 

Особливо якщо кішка несприйнятлива до подразнюючих запахів. Надійно відлякують цитрусові, оцет та ефірні олії, але завжди використовуйте репеленти в міру. Спробуйте приготувати домашній засіб: змішайте воду з лимонним соком та невеликим додаванням ефірних олій.

Як відлякати кішку від саду

Кішки можуть завдати шкоди не тільки у квартирі, а й у домашньому саду. Вони можуть переплутати дитячу пісочницю, декоративну клумбу з лотком або перетворити клумбу на справжнє поле бою. 

Особливу небезпеку становлять дикі кішки, які можуть завдати шкоди технічним приміщенням та гаражам, наприклад, пошкодивши електричні дроти. Тому слід подбати про те, щоб до таких приміщень не було вільного доступу, а також про те, щоб ніде не залишалися залишки їжі.

Вищезгадані рослини допоможуть відвадити кішок від вашого саду, оскільки їхній запах буде ефективно відлякувати. Згадані вище рослини теж можуть допомогти відлякати кішок. Цих рішень може бути недостатньо, тим більше, що у кожної кішки свій поріг переносимості запаху. Як же ефективно відлякувати кішок у саду?

Одне з рішень – спеціальні звукові та ультразвукові пристрої. Ці пристрої вкопуються в землю та оснащуються датчиком руху. При наближенні кішки динаміки пристрою видають звуки дуже високої тональності, відлякуючи тварину. Подібні прилади випускаються і в мобільному вигляді – у вигляді пістолета, який стріляє ультразвуком у кішку. Ще один варіант – водні засоби, які за допомогою фотоелемента виявляють тварину, що наближається, і бризкають на неї водою. Також випускаються пластикові килимки із шипами, якими можна захистити будь-яке місце, де кішка небажана. Такий килимок ефективно відлякує тварину, її конструкція безпечна і не травмує лапи.

Не можна не згадати про всілякі препарати – спреї та порошки, які використовуються на грядках. Вони не є токсичними для котів, але ефективно відлякують їх від прогулянок. Недоліком таких розчинів є необхідність частого повторення через швидкість випаровування та змивання після кожного дощу.

Розбираючись, чим відлякати кішку – крім ефективності засобу, звичайно ж, – завжди слід виходити з її нешкідливості, щоб не нашкодити жодній тварині, у тому числі дикій. Існує безліч способів, які будуть одночасно ефективні за своєю дією та безпечні для пухнастих «шкідників».

Exit mobile version