Вівторок, 1 Жовтня

Зібравши та висушивши насіння овочевих культур, залишається лише зберегти його до наступного року. Залежно від клімату та сортових особливостей окреме насіння починають готувати до посадки вже в січні. Незважаючи на те, що до початку гаданої посівної залишається пара-трійка місяців, все ще можна зіпсувати.

Часто городники не чекають сходів і звинувачують у цьому виробників насіння. Але якщо бути чесним до кінця, то часто дачники самі грішать і не дотримуються умов зберігання.

Як правильно зберігати насіння

По-перше, потрібно ознайомитись з інструкцією виробника. Але якщо насіння зібране з сортових культур, упаковка напевно не збереглася. У такому випадку потрібно помістити насіння у паперові конверти та зберігати їх при температурі від 10 до 16 градусів тепла.

По-друге, в окремих випадках можна прибрати і холодильник. Там постійна температура та вологість, що тільки підвищує шанси на вдалі сходи.

По-третє, зберігти при кімнатній температурі можна. Але слід пам’ятати, що це не вдалий спосіб, тому скорочується термін зберігання.

Якщо при постійній температурі повітря +10 градусів Цельсія насіння не втратить схожість до 4 років, то в умовах кімнатної температури термін скорочується в середньому на один рік.

По-четверте, якщо залишити насіннєвий фонд на дачі, що не опалюється, або неутепленому балконі, то потрібно подбати про те, щоб температура повітря була постійною.

Бажано, щоб у місці зберігання було від 0 до +5 градусів.

Крім того, потрібно враховувати індивідуальні терміни зберігання насіння із різних сімейств. У деяких випадках вони не перевищують 2-3 роки. А ще з кожним роком шанси на схожість знижуються.

Не підходить для зберігання морозильна камера та ємності без доступу повітря. Також потрібно пам’ятати про гризунів, які можуть прогризти упаковку.

Exit mobile version