Неділя, 19 Травня

Перекис водню є прозорою рідиною, що на вигляд нагадує воду. Як і вода, вона складається з атомів водню та кисню, за винятком того, що пероксид має один додатковий атом кисню. Саме цей додатковий атом кисню надає розчину корисних властивостей, завдяки яким його використовують для дезінфекції ран, виведення плям, чищення різних предметів. Про 12 неочевидних способів використання у побуті цієї речовини йтиметься нижче.

Якщо в будинку з’явилася пліснява, використовуйте перекис. Перелийте розчин у пульверизатор, обприскайте ним уражену грибком ділянку і залиште на 20 хвилин. Через деякий час акуратно протріть поверхню вологою ганчіркою.

Завдяки дезінфікуючим властивостям перекис є відмінним засобом для обробки садового інструменту.

Також з його допомогою можна продезінфікувати манікюрне приладдя.

Важливо! Ніколи не ковтайте перекис. Навіть 3%-ний розчин може викликати сильні болі та блювання.

Щоб дзеркало блищало, потрібно на нього розпорошити перекис водню, а потім протерти сухою м’якою ганчірочкою.

Відмити будь-які сильні забруднення допоможе суміш перекису та харчової соди. Таким складом можна мити сантехніку, шви між плиткою, посуд, скло, холодильник та багато іншого.

Щоб продезінфікувати холодильник, його потрібно розморозити, вимити, а потім розпорошити на стінки та полиці перекис. Залишити на 3-5 хвилин. Протерти вологою ганчіркою. Розчин уб’є грибки, бактерії та усуне неприємний запах.

Якщо пляму крові на одязі рясно змочити перекисом, він її нейтралізує. Залишиться тільки випрати річ.

Миття фруктів та овочів під проточною водою часто буває недостатньо. Позбутися шкідливих бактерій і залишків пестицидів теж допоможе перекис. Розпорошіть його на шкірку плодів, залиште на 5 хвилин, а потім ретельно змийте.

Щоб усунути з одягу пляму від чаю, кави, соку і навіть зеленки, змочіть її перекисом і залиште на 10-15 хвилин. Потім киньте одяг у пральну машину і випрайте як завжди.

Замочіть на півгодини у нерозбавленому перекисі зубну щітку, щоб продезінфікувати її.

Губку для посуду можна продезінфікувати так само, як зубну щітку.

Поєднання водню та кисню є ідеальним засобом для поливу рослин. Розчин (20 мл перекису на 1 літр води) при поливі вбиває патогени у ґрунті та насичує його киснем, що сприяє активному розвитку коренів та запобігає їх загниванню при перезволоженні.

Exit mobile version