П’ятниця, 3 Травня

У народі для видалення накипу в пральній машині використовується переважно лимонна кислота. Експерти стверджують, що всі ці засоби хороші лише на певному етапі і лише для профілактики, але не як основний компонент. Розберемося, чи це так.

Лимонна кислота

Справляється з накипом як свіжим, так і скам’янілим. Головне правильно розрахувати кількість: на 1 кг завантаження барабана машинки для ефективного очищення потрібно взяти приблизно 20-30 г порошку.

Далі їх потрібно засипати не в барабан, а в лоток для порошку, включити режим з максимально високою температурою і після того, як режим виявиться десь на середині прання, потрібно перервати процес, зупинити машинку, щоб розчин опинився всередині барабана на 2-3 години. Після цього потрібно увімкнути додаткове полоскання. Чищення проводять лише з порожнім барабаном.

Оцет 

9% оцет в обсязі 1,5-2 склянки потрібно влити у відділення для миючих засобів, включити режим з високою температурою і довести його до кінця. Потім потрібно вибрати режим полоскання.

Сода та оцет

½ склянки харчової соди і стільки ж води змішуються і додаються у відсік для порошку, а в барабан вливають 1 склянку 9% оцту. Далі порядок той самий.

Склади на кшталт «Білізна» і їй подібні з накипом впоратися не можуть, але можуть пошкодити гумові ущільнювачі. З промислових складів використовуються порошки «Антинакіпін» та їх аналоги.

Але варто розуміти, що багато з представлених засобів лише пом’якшують воду і тому не можуть впоратися з накипом, тому важливо перед покупкою вивчити їх склад.

Exit mobile version